Adobe Acrobat Reader DC'de Vurgu Rengi Nasıl Değiştirilir

Bazen, Adobe Acrobat Reader DC, üretkenliği engellemek için birkaç rahatsızlık atıyor. Son kez, sürekli olarak nagging yapan Araçlar bölmesiyle nasıl başa çıkabileceğinizi ve yerinde olmayan sekmeli görünümü çevresinde çalışmanın yollarını konuştuk. Ve bugün, başka bir konuya yakından bakalım – vurgulama aracı.

Bir süre için vurgulayıcı ile karıştırın ve Acrobat Reader DC varsayılan rengi değiştirmek için bir seçenek sunmuyor gibi görünüyor. Ama şükürler olsun, durum böyle değil. Aslında vurgulayıcı renklerini değiştirmek için birkaç yol var – Adobe'nin onları hiç kimsenin bakmayacağı yerlere gereksiz yere koyduğu.

Özellikleri İletişim Kutusunu Vurgula

Önceden uyguladıktan sonra vurgularınızın rengini değiştirmek için bir yönteme bakarak başlayalım. Metnin vurgulanan kısmını sağ tıklatın ve ardından Özellikler'i seçin – bu, Vurgu Özellikleri iletişim kutusunu yüklemelidir.

Tip: If you want to change the color of more than one set of highlighted words, hold down the Ctrl key and left-click to select multiple items.

Görünüm sekmesinin altında, başka bir renge geçmek için renk seçiciyi kullanın. Seçilen rengin opaklık düzeyini değiştirmek için bir kaydırıcı da var.

Siz de hazırda iken varsayılan bir renk ayarlayabilirsiniz – Özellikleri Varsayılan Yap seçeneğinin yanındaki kutuyu işaretleyin.

Tamam'ı tıklattığınızda, yeni renk vurgulanan metindeki eski olanı hemen değiştirmelidir. Ayrıca, Özellikler Varsayılan Yap kutusunu işaretlediyseniz, gerçekleştirdiğiniz sonraki vurgularda da aynı rengi kullanabilirsiniz.

Also on Guiding Tech
How to Use Adobe Spark Post (Cool Tips Included)

Read More

Vurgulayıcı Aracı Özellikleri Araç Çubuğu

Renklerin gerçek zamanlı olarak değiştirilmesi söz konusu olduğunda yukarıdaki yöntem çok uygun değildir. Neyse ki, Vurgulayıcı Araç Özellikleri araç çubuğunu getirmek için Ctrl + E kısayolunu kullanmayı içeren daha hızlı ve daha iyi bir yol var.

Note: If the toolbar doesn’t show up, click on the highlighter icon and then perform the shortcut.

Bu şık araç çubuğu ne olursa olsun üzerinde kalır ve onu ekranın herhangi bir alanına kolayca taşıyabilirsiniz. Renkleri önceden kolayca seçebileceğiniz bir palet ve ayrıca renklerin özelleştirilmesini kolaylaştıran opaklığı değiştirmek için açılan menüden oluşur.

Ve eğer bu yeterli değilse, araç çubuğu, her zaman seçilecek olan vurgulayıcı araç setine sahip olmanızı sağlar, bu da metin-ağır PDF belgelerinde hızlı vurgular gerçekleştirirken çok yardımcı olur.

Saydamlık menüsü beş ön ayar içerir ve Vurgu Özellikleri iletişim kutusunda mevcut doğruluk düzeyini sağlamazken, kullanımı daha hızlıdır.

Daha sonra seçtiğiniz herhangi bir renk, varsayılan vurgu rengi olur – uygulamadan çıkıp yeniden başlatsanız bile. Araç çubuğunun anında kaldırılıp kapatılabileceğini göz önünde bulundurarak, renkler arasında geçiş yapmak ve vurgular ile çıldırmak mümkün olduğunca fazladır.

Bir süredir bu araç çubuğuyla uğraştıktan sonra Adobe'yi bile affedebilirsiniz – evet, bu iyi.

Yorum Modu Renk Seçici

Vurgulama renklerini anında değiştirmek için başka bir yol var ve bu da Yorum moduna geçmeyi içeriyor. Ancak, daha sonra ortaya çıkan ek araç çubuğu ve yan panel nedeniyle ekran emlak kaybedersiniz. Ancak, ikincisini gizleyebilirsiniz.

Yorum modunu etkinleştirmek için menü çubuğunda Görüntüle'yi tıklayın. Ardından, Araçlar'ın üzerine gelin, Yorum'u seçin ve Aç'ı tıklatın.

Renkleri değiştirmek için, yeni araç çubuğundaki renk seçiciyi kullanın ve vurgulama aracını kullanmaya devam edin. Seçtiğiniz herhangi bir renk, siz diğerine geçene kadar varsayılan olur.

Daha önce bahsettiğimiz yüzer araç çubuğuna benzer şekilde, vurgulama aracını iğne şeklindeki simgeye tıklayarak da koruyabilirsiniz. Renkleri daha da özelleştirmek için opaklık kaydırıcısını kullanmayı da unutmayın.

Note: To exit Comment mode, click the Close button to the right of the toolbar.

Also on Guiding Tech
How to Easily Download Any PDF on Chrome for iOS

Read More

İOS Versiyonunda Rengi Vurgula

Android'de Adobe Acrobat Reader DC, kullanıcı arayüzünün kendisinde doğrudan bir vurgulayıcı seçicisi sunarken, iOS sürümü çok uyumlu değildir. Ama nasıl olacağını biliyorsanız rengini değiştirmek oldukça basit.

Vurgulu bir kelimeye veya sözcük grubuna dokunarak başlayın. Görünen menüde, renk seçiciyi getirmek için Renk öğesine dokunun.

Seçtiğiniz herhangi bir renk mevcut rengi değiştirir ve ayrıca aşağıdaki vurgulamalar için varsayılan olur.

Opaklık seçeneğine dokunarak rengin opaklığını da değiştirebilirsiniz. Ve daha sonra değiştirmek isterseniz varsayılan opaklık düzeyiniz olarak kalır.

Düzenli olarak renk değiştirmeyi düşünüyorsanız, bu çok uygun bir yöntem değildir. Ama ne yazık ki, başa çıkman gereken bir şey.

Also on Guiding Tech

.camp-list-926{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/WordPress-Import/2017/07/182307/5-Easy-Ways-to-Edit-PDFs-Online-6_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.jpg?1518418303’);background-size:cover;background-position:center center}

#PDF

Click here to see our PDF articles page

Onları Doğru Boya

Adobe Acrobat Reader DC, PDF'leri okumak ve işaretlemek için mükemmel bir uygulamadır, ancak UI tasarımı zor olabilir. Gerçekten, sadece bu önemsiz şeyi gerçekleştirmek için etrafa bakmamalısın, değil mi? Umarım Adobe bu konuları gerçekten dikkate alır ve gelecekteki yinelemelerde gerekli iyileştirmeleri yapar.

Artık, vurgulayıcının rengini değiştirmenin birkaç yolunu biliyorsunuz, tercih ettiğiniz yöntem nedir? Yüzen araç çubuğu mu? Aşağıdaki yorum bölümünde bizi bilgilendirin.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da Microsoft Edge Web Siteleri İçin Karanlık Modu Nasıl Gidilir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.