e
sv

ASUS X570 Anakartlar, Ryzen 5000G İçin BIOS Güncellemesi Almaya Başlıyor

 • Okuma Süresi

  Dakika
 • Zorluk Seviyesi

  .Seviye
 • Yazım Süresi

  Dakika
 • Kategorisi

avatar
Alperen Bayraktar
0 arkadaş - 43 içerik
Takip Et

ASUS, X570 ROG anakart serisi için AMD AGESA 1.2.0.3 Patch C güncellemesini kullanıma sundu. Donanım üreticisi, bu BIOS güncellemesiyle birlikte yakında çıkacak olan CPU ve APU’lar için uyumluluk sağlayan ilk üretici oldu.

AGESA 1.2.0.3 Patch C beta BIOS, geçen ay yayınlanan Patch B’nin bir uzantısı niteliğinde. Bu firmware güncellemesini yapan X570 sahipleri, listelenmeye başlayan Cezanne kod adlı Ryzen 5000G APU’ları doğrudan kullanabilir. Ayrıca mevcutta satışta olan Vermeer kod adlı Ryzen 5000 işlemcilerin bir B2 yenilemesi geleceği söyleniyor ve bu BIOS ile birlikte desteğin genişlediği belirtilmiş.

X570 ROG Crosshair VII serisi için sunulan BIOS, şirket içi hız aşırtma uzmanı Safedisk tarafından overclock.net forumlarına gönderildi. Muhtemelen yakında ürünlerin resmi web sayfasında listelenmeye başlayacak ve diğer ASUS markalı anakartlar da yeni güncellemeler almaya başlayacak.

Öte taraftan MSI ve Gigabyte gibi diğer diğer anakart üreticileri de X570 ve B550 anakartlar için yeni yazılımlarını hazırlıyorlar. Son olarak, bunların beta sürüm olduğunu hatırlatalım. Zira anakartınızda bir sorunla karşılaşmadıysanız güncellemek için acele etmenize gerek yok.

KAYNAK:technopat.ne

Önemli:  MacBook Açılmıyor Sorunu Ve Çözüm Yöntemleri 2021
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.