Belirli Windows 10 güncellemeleri nasıl indirilir

Microsoft, düzenli olarak Windows 10 için güncelleştirmeler yayınlar. Kararlılık, sürücü ve güvenlik güncelleştirmelerinin yanı sıra Windows Defender tanım güncelleştirmeleri ve zaman zaman yamalar elde edersiniz. Özellik güncellemeleri iki yıllık bir şeydir ancak bu diğer güncellemeler gereklidir. Bazen olsa, indirmeyi ve / veya yüklemeyi reddediyorlar. Windows güncellemeleri güncellemeyi algılar, ancak indiremez veya indirilen bir güncelleme yüklenemez. Belirli Windows 10 güncellemelerini buradan indirebilir ve bunları yükleyebilirsiniz.

Belirli Windows 10 güncellemelerini indirin

Wumgr uygulamasını indirin. Github'da açık kaynaklı bir uygulama. Bu uygulama güncellemeleri yüklediğinden, çalıştırmak için yönetici haklarına ihtiyacınız var.

Uygulamayı çalıştırın ve varsayılan olarak, sisteminizde yüklü olan tüm güncellemelerin listesini gösterir.

Yeni güncellemeleri kontrol etmek için yenileme düğmesine tıklayın. Mevcut olan tüm yeni güncellemeleri kontrol edecek ve listeleyecektir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da Sıkıştırma Toplu Düzeltmeleri Nasıl Onarılır

, Windows

Windows 10'da Microsoft Store'daki Otomatik Güncelleştirmeleri Etkinleştirme ve Devre Dışı Bırakma

Yüklemek istediğiniz güncellemeleri seçebilirsiniz. Güncellemeyi indirip daha sonra yükleyebilir veya indirip kurabilirsiniz. Ekran görüntüsünde gösterilen ilk düğme güncellemeyi indirir ve ikincisi onu yükler.

Uygulamayı güncellemeleri gizlemek ve bunlara bağlantıyı almak için de kullanabilirsiniz. Bu uygulama, üçüncü taraf bir depodan güncellemeleri çekmeyecek. Windows 10'un yayınladığı tüm güncellemeler doğrudan web sitesinden indirilebilir. Asıl zorluk onları bulmaktır ve wumgr bunu kolaylaştırır. Uygulamayı Windows 10 güncellemelerini indirmek istemezseniz, doğrudan bağlantıyı bulmak ve tarayıcınız aracılığıyla indirmek için kullanabilirsiniz.

wumgr, belirli Windows 10 güncellemelerini indirmenin yanı sıra başka özelliklere de sahiptir. Windows 10 güncellemelerini nasıl aldığınızı değiştirmek için de kullanabilirsiniz. Sol alttaki uygulamada iki sekme var; Seçenekler ve Otomatik Güncelleme. Otomatik Güncelleme sekmesi, Windows 10 için otomatik güncellemeleri devre dışı bırakabileceğiniz ve Windows Mağazası güncellemeleri için güncellemeleri devre dışı bırakabileceğiniz yerdir.

Ayrıca, soruna neden olan bir güncelleştirmeyi yanlışlıkla yüklediyseniz, yardımcı olan yüklü güncelleştirmeleri de silebilir. Sorunlu güncellemeyi de gizleyebilirsiniz. Windows güncellemelerinin etkileyici olmadığından daha azını bulursanız, bunu atlatabilir ve güncellemelerinizi yönetmek için bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

İndirmek ve yüklemek için wumgr kullanacaksanız, güncellemeleri Ayarlar uygulamasından ertelemek iyi bir fikirdir. Bu uygulama daha küçük güncellemeler için harika olsa da, özellik güncellemeleri için kullanmamalısınız.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da geçici klasör yedekleri nasıl oluşturulur başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.