Bir Android Telefonda Bir Parmak İzi Tarayıcı ile Windows 10'un Kilidini Nasıl Açılır

Windows 10, bir parmak izini tarayarak masaüstünüzün kilidini açmayı destekler. Bununla birlikte, yüklü bir parmak izi okuyucunuz olmalıdır. Bazı dizüstü bilgisayarlar parmak izi tarayıcısına sahiptir, ancak çoğu yoktur. Bir parmak izi tarayıcısı satın alabilir ve masaüstüne veya dizüstü bilgisayarınıza bağlayabilirsiniz. Bir parmak izi tarayıcısına sahip bir Android cihazınız varsa, bunu Windows 10'un kilidini açmak için kullanabilirsiniz. Elbette telefonunuzu ve Windows 10'u bağlamanız gerektiğinden, bunu yapmak için üçüncü taraf uygulamalara ihtiyacınız olacaktır.

Parmak İzi Tarayıcılı Windows 10'un Kilidini Açın

Android Telefonunuzda Windows 10'un parmak izi tarayıcısını açmak için Android cihazınızda parmak izi kilidini yapılandırdığınızdan emin olun. Ardından, aşağıdaki iki uygulamayı yüklemeniz gerekir;

  • Android Telefonda Uzaktan Parmak İzi Kilidini
  • Windows 10'da Windows Parmak İzi Kilit Açma Modülü

Hem Android telefonunuz hem de Windows 10 sisteminiz aynı WiFi ağında olmalıdır.

Windows 10

Masaüstünüzde, uygulamayı yüklemeniz ve masaüstünüzü kilitlemeniz gerekir. Masaüstünde Android uygulamasına bağlanmanız gerektiğinden ve masaüstünüz kilitlenmedikçe bağlanamayacağından, kilit ekranında ve masaüstünüzde olmadığından emin olun.

Android telefon

Android telefonunuzda, uygulamayı yükleyin ve sağ üstteki hamburger simgesine dokunun. Gezinme çekmecesinden Tara'yı seçin ve uygulama masaüstünüzü bulacaktır.

Uygulama masaüstünüzü bulduğunda, ona bir isim verin. Ardından, Windows 10'da kullandığınız hesabı telefonunuza eklemeniz gerekir. Windows 10 ile, bir yerel hesap veya bir Microsoft canlı hesabı kullanın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

Android

Android Parmak İzi Sensörüyle Mac'inizin Kilidini Nasıl Açabilirsiniz?

, Windows

Windows 10 1803'te Parmak İzi ve PIN Girişi Nasıl Etkinleştirilir

Yerel bir hesap kullanıyorsanız, kilit ekranınızda gördüğünüz adı girin ve bunun için belirlediğiniz şifreyi girin. Bir PIN kullanırsanız, yine de yerel hesabınızın şifresini girmeniz gerekir.

Microsoft canlı bir hesap kullanıyorsanız, kullandığınız e-posta kimliğini ve onunla ilişkili şifreyi girin. PIN ayarınız olsa bile şifreyi kullanın.

Hesabı ekledikten sonra, varsayılan hesap olarak ayarlamak için ona dokunduğunuzdan emin olun. Varsayılan hesabı ayarlamak için aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterilen alana dokunun.

Yapman gereken tek şey bu.

Masaüstünüzün kilidini açmak için, Uzaktan Parmak İzi Kilit Açma uygulamasını açın ve gezinme çekmecesinden Kilidini aç'ı seçin. Parmağınızı parmak izi tarayıcısına bastırın ve masaüstünüzün kilidini açacaktır.

Bu uygulama XDA üyesi Andrew-X tarafından geliştirilmiştir. Reklamlar içerir, ancak Pro sürümünü satın alarak kaldırılabilir. Pro sürümü ayrıca birden fazla hesap ve PC eklemenize izin verir.

Ayrıca, Windows 10'da aygıtı bağlı bir cihaz olarak yapılandırabilen bir uygulamanız olması koşuluyla, Windows 10'un kilidini açmak için giyilebilir cihazlar da kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Windows 10 Ekim 2018 Güncelleştirmesi Beklemede başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.