Bir ekranın fotoğrafını nasıl çekersiniz

Masaüstü işletim sistemlerinde neredeyse her zaman ekran görüntüsü almak için bir çeşit yerleşik araç bulunur. Dahili bir ekran görüntüsü aracı olmayan bir işletim sistemi kullanıyorsanız, yüklemek için her zaman ücretsiz bir şeyler bulabilirsiniz. Ekran görüntüsü araçları kadarıyla, hiçbir sıkıntısı yoktur. Bu araçlar masaüstünüzde çalışır, yani çalışması için bir işletim sistemine ihtiyaçları vardır. Aracın çalışamayacağı bir ekranı ekran görüntüsü almanız gerekirse, size yardımcı olabilecek araçlar mevcut değildir. Ekran görüntüsü alma aracının çalıştıramayacağı bir ekran görüntüsü almanız gerekiyorsa, bunun yerine ekranın fotoğrafını çekmeyi düşünün.

Elbette, bunu yapmak için oldukça iyi bir kameraya sahip bir telefona ihtiyacınız olacak, ancak telefonunuzda, ekranlara değil, insanlara ve nesnelere yönelik geniş varsayılan kamera uygulamasını kullanamazsınız. İşte ekranın fotoğrafını nasıl çekeceğiniz.

Gereksinimler

İyi bir kameraya ihtiyacın olduğunu zaten belirttik, bu yüzden muhtemelen ne kadar iyi olması gerektiğini merak ediyorsun? 4-5 yıldan daha eski olmayan herhangi bir amiral gemisi telefon hile yapacak. Başka herhangi bir telefon, iyi çekebilmek için kullanabildiğiniz sürece, düşük ışıkta fotoğrafları da kapatın.

Ayrıca, fotoğrafı çekmek için bir uygulamaya ihtiyacınız var ve bu, ekranınızın iyi bir fotoğrafını çekmenin gerçek hilesinin yattığı yer. Office Lens kullanmanızı öneririz. Hem iOS hem de Android için kullanılabilen ücretsiz bir uygulama. Microsoft tarafından geliştirilmiştir ve telefonunuzla belgeleri taramak içindir. Bu uygulama, belge kenarlarını algılayabilir ve taranan yani fotoğraflanan fiziksel bir kağıdın iyi bir görüntüsüne sahip olmak için bunları düzeltir.

Bu özelliği, ekranın fotoğraflarını çekmek için avantaj olarak kullanacağız. Office Lens yerine kullanabileceğiniz başka uygulamalar da var ve sonuçta hangi uygulamayı kullandığınız tamamen size bağlı.

Fotoğraf ekranı

Fotoğrafını çekmek istediğiniz ekranı ayarlayın. Ekran ışık yayar, bu nedenle odadaki ışığı en aza indirmek iyi bir fikirdir. Monitörün çerçevelerinin karanlık olması ve ekran açıkken ekran kenarlarının gerçekten öne çıkması için ekranı küçültmek istersiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

Android

Android'de Google Foto'daki Color Pop nasıl kullanılır

Android

Self-Destructing Fotoğrafları Instagram'da Nasıl Gönderebilirim?

Office Lens'i açın ve ekranınıza doğrultun. Flaşın kapalı olduğundan emin olun. Ekranın kenarlarını algılayan uygulamayı göreceksiniz. Monitörünüzün çerçevelerini algılıyorsa, odadaki ışığı daha da azaltmayı düşünün. Kenarları doğru algıladıktan sonra, fotoğrafı çekin.

Şimdi uygulamanın onu işlemesini beklemeniz gerekecek ve ekranınızın bir resmini verecektir. Monitör kenarları dahil edilmeyecek ve görüntü düzeltilecektir. Bunu kamera rulonuza kaydedin.

Buna değer, yukarıdaki fotoğraf bir iPhone 6 ile çekildi. Odadaki tek ışık küçük bir LED lambadan geldi.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da Rainmeter Skin'in rengini değiştirme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.