Bir Masaüstü E-posta İstemcisinden Gmail Klasörlerini Gizleme

Gmail hesabınızı destekleyen herhangi bir masaüstü e-posta istemcisine bağlayabilirsiniz. Bunu yaptığınızda, Gmail'de oluşturduğunuz tüm klasörler de masaüstünüzle senkronize edilir. Tüm masaüstü e-posta istemcileri değil, iyi olanlar kesinlikle onları senkronize eder. Bu iyi bir şey olabilir veya olmayabilir. Tüm e-posta istemcilerinde, her e-postanın göründüğü bir 'Tüm İletiler' veya benzer adlandırılmış bir gelen kutusu bulunur. Bazı Gmail klasörlerinin istemciyle senkronize edilmesini hariç tutmak isterseniz bunu yapabilirsiniz. Gmail klasörlerini bir masaüstü e-posta istemcisinden gizlemenize olanak tanıyan yerleşik bir ayar vardır.

Ayar Gmail’de olduğundan, hangi e-posta istemcisinin kullandığınız önemli değildir. Bu, eski veya yeni bir Gmail arayüzünde olmanıza bakılmaksızın çalışır.

Gmail Klasörlerini Gizle

Gmail'i web tarayıcınızda açın. Profil resminizin altındaki küçük dişli çark düğmesine tıklayın. Bir menü açılır. Menüden Ayarlar'ı seçin.

Ayarlar ekranında, Etiketler sekmesine gidin. Varsayılan klasörler en üstte listelenir, bu nedenle bunlardan herhangi birini gizlemek istiyorsanız, IMAP seçeneğinde göster seçeneğinin işaretini kaldırın. Özel klasörleri gizlemek istiyorsanız, aynı ekranda daha aşağı ilerleyin ve onları göreceksiniz. Her birinin yanında kendi gösterme IMAP seçeneği var.

Gmail'deki klasörler gerçek klasörler değildir. Temel olarak onları organize tutmak için mesajlarınıza eklediğiniz etiketlerdir. Onları etiket gibi düşün. Bir etikete giderseniz, işaretli mesajı burada bulabilirsiniz ancak etiketi silersiniz veya e-posta istemcinizden gizlemek hiçbir mesajı silmez.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

iOS

İOS için Gmail'de Gönderen Resimleri Nasıl Gizlenir

Tek Bir Günde Gmail'de Bir Etikete Sıralama Tüm E-postaları Seçme ve Silme

Klasörleri / etiketleri gizleyebilirsiniz, ancak iletiler e-posta istemcisinden gizlenmeyecektir.

E-posta istemcisinden gizleseniz bile etiketler Gmail'de hala orada olur. Bunları Gmail’de saklamak isterseniz, bunu aynı ekrandan da yapabilirsiniz. Her etiketin yanında bir Gizle seçeneği vardır ve tıklamak, onu Gmail'de sol sütundan gizler. Yine, hiçbir e-posta mesajı gizlenmez veya silinmez. Etiket artık görünmeyecek, ancak Gelen kutusu gelen kutusundan gizli etikete sahip iletileri okuyabiliyorsunuz.

Gmail'de Hangouts'u kullanıyorsanız, sohbetler kendi klasörlerine / etiketlerine kaydedilir. Varsayılan olarak, masaüstü e-posta istemcinizle senkronize edilmez, ancak aynı ekrandan Sohbet klasörü / etiketinin yanındaki 'IMAP'de Göster' seçeneğini belirleyerek bunu istemciye gösterebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Photoshop Dosya Geçmişini Bir Metin Dosyasına Kaydetme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.