Bir uygulamayı Windows 10'da nasıl kapatılır

Windows 10 kapatıldığında zamanlayabilirsiniz. Bunu bir uygulama ile yapabilirsiniz, ancak sistemin kapatılmasını planlamanıza olanak tanıyan bir uygulama basitçe basit bir komut satırı komutu yürütür. Çoğu insan komut satırında rahat olmadığından, bir uygulama genellikle daha iyi bir seçenektir. Bir uygulamayı Windows 10'da kapatmanız gerekirse, bunu komut satırından yapamazsınız. Ancak, Autoclose'u kullanabilirsiniz. Bir uygulama kapanacağı zaman zamanlayabilen ücretsiz bir uygulama.

Bir uygulamayı yakın planla

Autoclose'u indirin ve kurun. Uygulama çalıştırıldığında, bir uygulamanın yakın planlanmasıyla ilgili talimatları izlemeniz oldukça kolay olur. Uygulamanın, ne zaman kapanacağını programlamanız için çalıştırılması gerekir.

Görev ekle düğmesini tıklayın ve yakın planlamayı planlamak istediğiniz uygulamayı veya işlemi seçin.

Uygulamayı iki yoldan biriyle yakın planlayabilirsiniz; aralık zamanı ve kesin zaman. Varsayılan olarak, bir uygulama, örneğin bir uygulamanın on dakika sonra kapanmasını istiyorsanız, geçerli zamandan bir uygulamanın kapanması gereken süreyi ayarlayabileceğiniz bir ayardır.

Belirli bir zamanda kapatmak için gerekiyorsa, Zamanlama seçeneğini seçebilir ve uygulamanın ne zaman kapanması gerektiği için saati ve tarihi ayarlayabilirsiniz. İşiniz bittiğinde, alttaki 'Ekle' düğmesini tıklayın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Dizüstü Bilgisayar Kapağını Kapatırken Windows'u Kapatın

Mac OS X

Yavaşlatmak Veya Uyku İçin Mac'inizi Nasıl Zamanlayacağınız

İsterseniz, bir uygulama kapatıldıktan sonra sisteminizi kapanacak şekilde de ayarlayabilirsiniz. Kapatmak için birkaç uygulama planladıysanız, sistemi hangi sistemi kapatmayı seçeceğinize dikkat etmelisiniz.

Uygulama ayrıca yakın planlamak istediğiniz uygulamaları seçmek için gerçekten temiz bir yola sahiptir. Bir uygulamayı seçmek için çalışan uygulamaların listesini kullanmak istemiyorsanız, Görev ekle penceresinin en üstündeki küçük kutu simgesini tıklayıp sürükleyip seçip seçmek istediğiniz uygulama penceresine bırakabilirsiniz. Fareyi serbest bıraktığınızda, simgeyi bıraktığınız uygulama, Görev ekle penceresindeki uygulamalar listesinde otomatik olarak seçilecektir.

Bir uygulama kapandığında programlamak için bu uygulamayı kullanırsanız, hedef uygulamanın yaptığı bir şeyi kesmediğine dikkat etmeniz gerekir. Ayrıca işinizin kaydedildiğinden emin olmak istersiniz. Microsoft Word'ü kapatmak için kullanırsanız, önce açtığınız belgenin kaydedildiğinden emin olun.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'daki Dosya Gezgini'nde varsayılan klasör düzenini ayarlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.