Bir videoya GIF nasıl dönüştürülür?

Genelde, kullanıcıların videoları GIF’lere dönüştürmek veya videoları biçime dönüştürmek yerine GIF’leri kaydetmek için bir yoluna ihtiyaçları vardır. Bir videoyu bir GIF’e dönüştürebilen, ancak GIF’i bir videoya dönüştürebilecek kullanıcı dostu bir uygulama bulamayan araçların sıkıntısı yoktur. Bir videoya bir GIF’i dönüştürmeniz gerekiyorsa, neden olursa olsun, denemeniz için iki uygulama öneri sunuyoruz.

Videoya GIF

VirtualDub oldukça eski bir uygulama; 2014'te en son güncellendi ancak yine de harika çalışıyor. Uygulama, buradan indirmek zorunda olduğunuz SourceForge'da barındırılmaktadır. Bu uygulama, Windows 10 1809'da mükemmel çalışır.

Elinizde dönüştürmeyi planladığınız GIF'e ihtiyacınız var. SourceForge'dan indirdiğiniz sıkıştırılmış dosyayı ayıklayın ve içindeki VirtualDub.exe dosyasını çalıştırın.

Dosya> Video dosyasını aç'a gidin. Açılan Dosya açılır menüsünü açın ve GIF'yi seçin. Ardından, Aç iletişim kutusunda GIF dosyasını seçebileceksiniz.

Dosya açıldıktan sonra videoyu bir videoya dönüştürebilirsiniz. Dosya> AVI Olarak Kaydet'e gidin. Bu, GIF'i bir video formatı olan AVI'ye dönüştürecektir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Çapraz Platform Görüntüleme için Videolar dönüştürme: Wondershare Video Converter [Review]

iOS

HEIC'ten JPG'ye Nasıl Fotoğraflar Dönüştürülür

AVI, MP4 formatı kadar popüler değildir ancak AVI dosyası çoğu cihazda oynatılacaktır. Eğer dosyanın AVI formatında olmasını istemiyorsanız, bunu MP4'e çevirebilen bir çevrimiçi çevirici bulabilirsiniz. GIF'in iyi kalitede olması durumunda kaliteli bir video dönüştürücüsüne gitmek istersiniz.

VirtualDub sizin için hile yapmıyorsa, favori GIF kayıt uygulamalarından birini kullanabilirsiniz; Screen2GIF.

Bu uygulama bir GIF'i videoya dönüştürebilir, çünkü her iki biçimde de kaydedebilir ve kaydedebilir. Uygulamayı indirin ve çalıştırın. Dosya sekmesinde, Yükle'ye tıklayın ve dönüştürmek istediğiniz GIF'i seçin. GIF açıldığında, aynı sekmedeki Farklı Kaydet düğmesine tıklayın.

Sağdaki panelden Video'yu seçin. Çıkış dosyasına bir isim verin ve çıkış dizinini seçin. Uygulama bunu kaydedecek. Bu uygulama aynı zamanda bir AVI dosyası olarak da kaydeder, ancak FFMPEG'i yüklerseniz ve Path Ortam Değişkenleri'ne eklerseniz, diğer biçimlere de kaydedebilirsiniz.

Bunlar kullanabileceğiniz iki iyi masaüstü uygulaması. Bir GIF'i videoya dönüştürebilen web uygulamaları vardır. Bu nedenle, yukarıdaki iki uygulamayı beğenmezseniz, web uygulamaları hile yapar.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da video çözünürlüğü ve kare hızı nasıl kontrol edilir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.