Boş bir belgeye açmak için Word 2016 nasıl edinilir

Sadece Microsoft Word'i kaç kez acımasız başlangıç ​​ekranı ile karşıladığını açtın? Çok sayıda şablon gösterildiğinde, başlangıç ​​ekranı hiç şüphesiz yardımcıdır. Ancak, hızlı bir şekilde başlamak istediğinizde rahatsız edici olabilir. Özellikle, sadece yazı için Word kullanan ve standart boş şablon ile mutlu biriyseniz.

Bu yüzden, başlangıç ​​ekranını atlamanın ve doğrudan boş bir belgeye doğrudan iniş yapmanın yollarını düşünmemi sağladı, böylece bazı değerli zaman tasarrufu sağladı. Microsoft'un başlangıç ​​ekranını atlayarak doğrudan boş bir belge açmasını sağlamak için bir seçenek içerdiği için pek fazla çalışmaya gerek olmadığı anlaşılıyor.

Bunu nasıl yapılacağını görelim.

Şşşt … Bu yazı aynı zamanda üretkenliğinizi arttırmak için bol miktarda harika kelime hilesi içeriyor. Yani sonuna kadar okuyun.

Word'de Başlangıç ​​Ekranını Devre Dışı Bırak

Adım 1: Word'ü başlatın ve Boş Belge seçeneğine tıklayın (bana güvenin, bunu yaptığınız son sefer). Şimdi, Dosya'ya tıklayın ve soldaki menüden Seçenekler'i seçin.

Adım 2 : Genel kategorisi altında, Başlangıç ​​seçeneklerine ulaşmak için aşağı kaydırın. Şimdi, aşağıdaki resimde gösterildiği gibi ilk ve üçüncü seçeneği işaretleyin ve işte bu kadar!

Şu andan itibaren, Word'ü her başlattığınızda, bir başlangıç ​​ekranı yerine hemen yeni bir boş belge ile karşılanacaksınız.

Excel ve PowerPoint'te Başlangıç ​​Ekranını Devre Dışı Bırakma

Neyse ki, Microsoft Excel ve PowerPoint için de benzer ayarları tuttu. Yapmanız gereken tek şey boş bir sayfa (veya slayt) açmaktır, Seçeneklere gidin ve Başlangıç ​​seçeneklerini devre dışı bırakın.

Also on Guiding Tech
How to Make a Watermark in Microsoft Word

Read More

Ek Word 2016 İpuçları ve Püf Noktaları

1. Görüntüleri Belirli Bir Şekle Kırp

Evet, doğru okudun. Word 2016'da, Word'deki bir görüntüyü kırpmak bir kare veya dikdörtgen biçimiyle sınırlı değildir, farklı şekilleri deneyebilirsiniz. Bu özellik, funky sunum için fotoğrafları yeniden şekillendirmek istediğinizde en yararlıdır.

Tek yapmanız gereken fotoğrafı seçip Kırp'a tıklamak. Zorunlu bir adım olmasa da, En boy oranını 1: 1 olarak seçin. Bittiğinde, Biçimlendirmek için Kırp seçeneğini seçin ve kitaplıktan bir şekil seçin. Tutacağı görüntünüzün istediği gibi sürükleyin ve bununla ilgili.

2. Varsayılan Kaydet Konumlarını Değiştir

Başka bir harika numara, belgeleri kaydetmek için varsayılan konumu değiştirmektir. Bildiğiniz gibi, dosyalar varsayılan olarak PC'nizin Belgelerim klasörüne kaydedilir.

Belgelerinizi düzenli tutmak isterseniz, Özel bir klasörün yolunu Kaydet konumu olarak ayarlamanızı öneririz.

Word'deki varsayılan kaydetme konumunu değiştirmek için Seçenekler'e gidin ve Kaydet seçeneğini seçin. 'Varsayılan yerel dosya konumu' altında yeni yolu girin ve Tamam'a basın.

Bir dahaki sefere yerel olarak bir dosyayı kaydettiğinizde, Gözat simgesine tıklayın ve seçili konumunuz anında görünecektir. Ayrıca, sağ bölmedeki Pin konum simgesini tıklatarak konumu sabitleyebilirsiniz.

3. Word'deki Hesaplamalar

Word'ün basit denklemleri hesaplamanızı sağlayan kullanışlı bir hesap makinesi özelliği olduğunu biliyor muydunuz? Ancak, bu komut varsayılan olarak devre dışıdır ve ayarların derinliklerine yerleştirilir.

Etkinleştirildikten sonra, tek yapmanız gereken denklemleri seçmektir ve sonuçlar durum çubuğunda görüntülenir. Bunu etkinleştirmek için Dosya> Seçenekler> Hızlı Erişim Araç Çubuğu'nu tıklayın ve Seç komutları altındaki açılır listeden Tüm Komutları seçin.

Listeden Hesapla'yı seçin ve Ekle'ye tıklayın.

Tamam düğmesine basmak, Calculate komutunu araç çubuğuna ekleyecektir. Test etmek için basit bir denklem yazın, seçin ( = işaretini seçmeden) ve Hızlı Erişim araç çubuğunun yanındaki Hesapla simgesine basın.

Sonuçlar durum çubuğunda görüntülenecektir. Şık, değil mi?

4. Varsayılan Yazı Tipini Değiştirin

Varsayılan yazı tipini ve Word'deki boyutunu beğenmediniz mi? Değiştirebilirsin. Bu ayarı yapmak için Ana Sayfa sekmesine gidin ve Yazı Tipi bölümünü genişletmek için sağ alt köşedeki Ok simgesine tıklayın. Alternatif olarak Ctrl + D klavye kısayolunu kullanabilirsiniz.

Yazı tipi penceresinden yeni yazı tipini ve boyutunu seçin. Şimdi varsayılan olarak ayarla düğmesine tıklayın ve açılır pencereden 'Normal şablona göre tüm belgeler' seçeneğini seçin.

Bunu yaptıktan sonra, açtığınız her belge yeni yazı tipine sahip olacaktır.

Note: This change will only affect all the documents you create using the Normal template. 

Also on Guiding Tech
Top 9 Productive Add-ins for Word on iOS (iPad)

Read More

Word'den En İyi Çık

Öyleyse MS Word'ün varsayılan Başlangıç ​​Ekranını nasıl atlayabilir ve doğrudan boş bir belgeye geçebilirsiniz. Ayrıca, seçtiğiniz yazı tipi ve boyutuyla, tek yapmanız gereken hemen başlamak için Word'ü başlatmaktır. Başlangıç ​​ekranından birkaç saniye kaybetmenize gerek yok.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da RAM Türünüzün DDR3 Veya DDR4 Olduğunu Kontrol Etme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.