Bu Microsoft Mağazası Hatası için Internet'e Nasıl Erişmeniz Gerekenler

Resmi bir Windows 10 uygulaması olarak kullanılabilen Microsoft Mağazası, indirme için uygulamalar, kitaplar, videolar, oyunlar, müzik ve Microsoft Edge uzantıları sunar. Cihazlar, uygulamadan da satın alınabilir.

Bazı içerikler ücretsiz olarak sunulur ve bir kısmı ödenir. Ücretsiz veya değil, Microsoft Store, Windows 10 makineleri için önemli bir içerik deposu.

Bu nedenle, Microsoft Store uygulamasının kullanımını etkileyen bir hatayla karşılaşıldığında oldukça rahatsız edici.

Böyle bir hata 0x800704cf etiketlidir ve kullanıcılara "İnternete bunun için ihtiyacınız olacak. İnternete bağlı görünmüyorsanız. Bağlantınızı kontrol edin ve tekrar deneyin."

İnternete bir bağlantı olmaması bir şeydir, ancak bu hatanın kendisini deneyimlediği kullanıcıların internete ihtiyaç duyan diğer uygulamalarla çalışan bir çalışma bağlantısına sahip oldukları bilinmektedir.

Neyse ki, keşfedeceğimiz bu hatayı düzeltmek için bazı yollar var.

Sanal Özel Ağ ile İlgili Ayarları Ayarlayın

Sanal Özel Ağlar (VPN), kimliğinizi maskeleyerek, güvenli sunucularla bağlantınızı yönlendirerek sizi çevrimiçi korurken oldukça kullanışlıdır.

Ancak, Microsoft Mağazası kurulumunuza müdahale edebiliyorlar. VPN yazılımını kurduktan sonra, TAP aygıtı adı verilen sanal bir ethernet adaptörü genellikle yüklenir.

Birçok VPN IPv6 protokolünü desteklemez ve eğer böyle bir VPN kullanırken bilgisayarınızda yüklü olan TAP bağdaştırıcısı için IPv6 etkin kalırsa, bu 0x800704cf hatasının ortaya çıkmasına neden olabilir.

Bunu düzeltmek için Denetim Masası> Ağ ve İnternet> Ağ ve Paylaşım Merkezi'ne gidin ve sol paneldeki Bağdaştırıcı ayarlarını değiştir'i seçin.

Burada makinenize kurulu TAP adaptörünü seçmeniz gerekecektir.

Bağdaştırıcıya sağ tıklayın ve Özellikler'i seçin, ardından IPv6 seçeneğinin işaretini kaldırın.

Proxy Ayarlarını Kontrol Et

Proxy Ayarları internet bağlantınızı atabilir. Bir soruna neden olup olmadıklarını kontrol etmek için Ayarlar uygulamasını açın ve Ağ ve İnternet'e gidin.

Sol panelde Proxy'yi seçin.

Sorunları önlemek için Ayarları otomatik olarak algıla seçeneğini açın.

Microsoft Mağazası Uygulamasını Sıfırla

Microsoft Mağazası uygulamasıyla ilgili sorunun dahili bir şey olması ihtimali de vardır. Bu nedenle, uygulamayı sıfırlamak başka bir seçenektir.

Bunu yapmak için önce Windows Ayarları uygulamasında Uygulamalar ve Özellikler bölümüne gidin. Microsoft mağazasına göz atın, onu seçin ve Gelişmiş seçenekler üzerine tıklayın.

Geri yükle seçeneğini seçin. Bu işlem tamamlandıktan sonra, sorunun giderilip giderilmediğini görmek için Microsoft Store'u test edin.

Bu Seçenekler Sizin İçin Çalıştı mı?

Bu hata, Microsoft mağaza uygulamalarının yanı sıra diğer kullanılabilir ortamların indirilmesini önlediği için sinir bozucu olabilir.

Umarım bu çözümler ya da bunların bir kombinasyonu sizin için çalıştı. Farklı bir şey yapmanıza rağmen veya sorunu çözmeyi başaramadıysanız, yorumlarda bize haber verin ve tartışmaya devam edelim.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da Bir Görüntüden Bir Renk Nasıl Seçilir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.