Çevrimiçi Windows 10 Yapışkan Notlar'a nasıl erişilir?

Windows 10'daki Yapışkan Notlar yakın zamanda elden geçirildi. Windows 10 1809 hala henüz mevcut değil, ancak Windows 10'un eski sürümünde olsanız bile yeni Sticky Notes uygulaması kullanıma sunuldu. Yeni uygulamanın çok az özelliği var ve şimdi Windows 10 Sticky Notes'a çevrimiçi erişebilirsiniz.

Windows 10 Yapışkan Notlar Çevrimiçi

Çevrimiçi Yapışkan Nottan notlara erişmek için Microsoft hesabınızla Yapışkan Notlar uygulamasında oturum açmanız gerekir. Bunu yapmak için, Yapışkan Notlar uygulamasını açın ve yapışkan nottaki diğer seçenekler düğmesini tıklayın. Tüm Notlar seçeneğini seçin. Bu, üstünde bir çark düğmesi bulunan bir paneli açacaktır. Tıklatın ve Giriş Yap seçeneğini tıklayın.

Çok fazla notunuz varsa, notlarınızı görüntülemek için çevrimiçi olmadan önce birkaç saniye süre vermelisiniz. Yapışkan Notlar üzerinden çevrimiçi notlarınıza erişebileceğiniz yer burasıdır.

Masaüstünde oluşturduğunuz tüm notlar çevrimiçi olarak senkronize edilir. Yeni bir not oluşturduğunuzda ve düzenlerken notun başlık çubuğunda bir senkronizasyon simgesi belirir. Bir notun senkronize edilmesi uzun sürmez, ancak onu yakalayabilirsiniz.

Gerçi bir yakalamak var; Yapışkan Not uygulamasından çıkış yaparsanız, notlarınızdan hiçbiri artık uygulamada kullanılamaz. Oturumu kapattığınız uygulamayı kullanabilirsiniz; notlar sisteminize kaydedilir, ancak oturum açtıktan sonra masaüstünüzdeki tüm notlarınız çevrimiçi sürüme senkronize edilir. Çıkış yapmayı seçerseniz, artık masaüstünüzdeki bu notlara erişemezsiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da Yapışkan Notlardan Notları Dışa Aktarma

, Windows

Yapışkan Notlar Windows 7'den Windows 10'a Verme

Bu özellik, zengin ve üretkenliğe yönelik özellikli veya kazı kazanlı bir alternatiften işe yarayıp yaramayacağına, uygulamanın not almasının en çılgınca yoludur. Bunun Microsoft’un bir gözetimi olması muhtemeldir ve son birkaç aydır bunlarda sıkıntı yaşanmamıştır. Belki de sonunda düzeltecekler. İOS ve MacOS'taki Notes uygulamasından bir ipucu alabilir. Notları yalnızca masaüstünüzle iPhone'unuz arasında senkronize etmekle kalmaz, aynı zamanda çevrimiçi olarak iCloud'dan da erişebilirsiniz ve onları iCloud ile senkronize etmeyi durdurmayı seçerseniz, yine de masaüstünüzden ve telefonunuzdan erişebileceksiniz. Bunların hiçbiri anlamak zor değil, ancak Microsoft yine de beceriksiz görünmektedir.

Bir önceki yazımız olan Bir cihazın USB 3.0 veya USB 2.0 olup olmadığını kontrol etme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.