Chrome için Windows 10 Yerel Bildirimleri Nasıl Etkinleştirilir

Windows 10'daki uygulamalar size masaüstü bildirimlerini gösterebilir. Bildirim, uygulama için destek eklemeyi seçerse, varsayılan Windows 10 bildirim sistemi aracılığıyla gönderilir. Bildirimler hem görsel hem de özellik olarak harika. Bir bildirimi kaçırırsanız, tekrar Eylem Merkezi'nden inceleyebilirsiniz. Odak Yardımı'nı etkinleştirirseniz, bildirimler sizi rahatsız etmeyecektir. Chrome, Windows 10 bildirimleri için yeni destek ekledi. Bazı kullanıcılar için varsayılan olarak etkindir, ancak diğerleri için Chrome için Windows 1o yerel bildirimlerini manuel olarak etkinleştirmeniz gerekir.

Chrome için Windows 10 Yerel Bildirimleri

Chrome'u açın ve konum çubuğuna aşağıdakileri yazın;

chrome://flags/#enable-native-notifications

Bu, Chrome bayrakları sayfasını açacak ve sizin için Yerel Bildirimleri etkinleştirin. Yanındaki açılır menüyü açın ve 'Etkin' seçeneğini seçin. Chrome'u alttaki düğmeden yeniden başlatın.

Bu, web sitelerinin ve web uygulamalarının size bildirim göndermesine ve görünen bildirimlerin, Skype gibi diğer Windows 10 uygulamalarının gösterildiği yerel toast bildirimleri olarak görünmesine olanak tanır.

Bu elbette sadece yapmanız gereken şeylerden sadece bir tanesidir. Chrome size bildirimleri gösterebilir, ancak web sitelerinin ve web uygulamalarının size göndermesine izin vermeniz gerekir. Bunu yapmak için, web sitesi bazında bildirimlere izin vermelisiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

Linux

Linux'ta Google Chrome için Yerel Bildirimler Nasıl Açılır?

Chrome Emoji Panelini Etkinleştirme

Bir web sitesi veya web uygulaması için bildirimleri etkinleştirmek için adresi ziyaret edin. URL çubuğunun solundaki küçük asma kilit simgesini tıklayın ve küçük bir menü açılır. Bir Bildirimler girişi görürseniz, yanındaki açılır menüyü açın ve İzin ver olarak ayarlayın. Bildirimler seçeneğini görmüyorsanız, Site ayarlarını yönet düğmesini tıklayın. Bu, bildirimde bulunabildiğiniz web sitesine adanmış bir Chrome sayfası açar.

Bu, Telgraf'ın web sürümü gibi web uygulamaları için kullanışlıdır. Uygulama desteklemiyorsa web sitelerini size masaüstü bildirimlerini göstermeye zorlamak için kullanamazsınız. Web siteleri bildirimleri gösterebilir, ancak bunların tümü masaüstü bildirimlerini gösteremez. Bazı web siteleri size yalnızca sayfada bir pop-up gösterecek ve bildirimi Chrome'a ​​aktaramayacak ve bu da onu masaüstünüze zorlayamayacaktır.

Chrome'u yerel bildirimleri kullanarak beğenmezseniz, bayrağın değerini Disabled olarak değiştirerek bunları devre dışı bırakabilirsiniz. Chrome'u kullanırsanız ve bildirim gönderen çok sayıda web sitesi ve uygulama kullanıyorsanız, yeni özellik ve Focus Assist'in bir şeye konsantre olmanız gerektiğinde onları devre dışı bırakabileceği gerçeğini beğeneceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Windows 10 PC için 4 En İyi Çevrimdışı Sözlük Uygulamaları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.