Chrome temalarını Windows 10'da Chromium Edge'e yükleme

Yeni Edge, Chromium'u temel alır ve tüm Chrome uzantılarını Edge'e yüklemenizi sağlar. Yine de temaları yüklemeyi denerseniz, yapamazsınız. Bu beklenen bir durumdur çünkü Microsoft, Chromium'un üstüne Edge oluştururken, üzerinde değişiklik yapmaktadır. Bu onlardan biri ancak üzerinde çalışabilir ve Chrome temalarını Chromium Edge'e yükleyebilirsiniz.

Chrome temalarını Chromium Edge'e yüklemek için tema dosyasını almanız ve paketlenmemiş bir uzantı olarak yüklemeniz gerekir.

Tema dosyasını al

Yine de temayı almak için Chrome'u ve Get CRX adlı bir Chromium temasını kullanmanız gerekecek. Yükleyin ve ardından Chrome'da Chrome Web Mağazası'ndaki tema sayfasını ziyaret edin ve URL çubuğunun yanındaki GET CRX uzantısının simgesini tıklayın.

Bu uzantının CRX seçeneğini al seçeneğini seçin; bu, uzantının CRX dosyasını indirecektir.

Chromium Edge'e Kurun

Chromium Edge'i açın ve sağ üstteki diğer seçenekler düğmesine tıklayın. Menüden Eklentiler'i seçin. Uzantılar sayfasında, sol alt kısımdaki Geliştirici Modu anahtarını etkinleştirin.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Chrome uzantıları Chromium Edge'te Windows 10'da nasıl yüklenir

, Windows

Windows 10'da Chromium'u temel alan Edge nasıl denenir

Ondan sonra, CRX dosyasını sürükleyip uzantının sayfasına sürükleyip bırakın.

Temalar Chrome'dakiler kadar iyi görünüyor.

Temaları kaldırma

Temayı kaldırmak biraz zor, çünkü ilk etapta bir çözüm bulduk.

İlk önce, Edge'i kapatın. Görev Yöneticisi'ni açın ve Edge ile ilgili hiçbir örnek veya hizmetin çalışmadığından emin olun. Edge ile ilgili bir şey görürseniz, seçin ve sonlandırın.

Dosya Gezgini'ni açın ve aşağıdaki konuma gidin;

C:UsersYourUserNameAppDataLocalMicrosoftEdge DevUser DataDefault

Varsayılan klasörde, Tercihler dosyasını arayın. Not Defteri veya seçtiğiniz herhangi bir başka metin editörü ile açın. 'Temayı' aramak için bulma özelliğini kullanın.

Bunun gibi bir çizgi bulacaksınız;

“theme”:{“id”:”aghfnjkcakhmadgdomlmlhhaocbkloab”,”pack”

“Aghfnjkcakhmadgdomlmlhhaocbkloab” bit, yüklediğiniz temanın kimliğidir. Yüklemiş olduğunuz temaya göre farklılık gösterir, böylece örnekle eşleşmeyecektir. Çizginin böyle görünmesi için hepsini silmeniz gerekir;

“theme”:{“id”:” “,”pack”

Değişikliği kaydedin ve ardından Edge'i açın. Tema gitmiş olacak. Edge'de düzgün kapanmadığını söyleyen bir mesaj görebilirsiniz. Bu, Edge ile ilgili bir işlemi Görev Yöneticisinden kapatmanın bir sonucudur.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da Sürüm Önizleme halkasına nasıl katılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.