Chrome uzantıları Chromium Edge’e Windows 10’da nasıl yüklenir

Microsoft, Chromium tabanlı yeni bir Edge out sürümüne sahip. Insider programındaki kullanıcılar, isterlerse yükleyebilir, ancak hala beta sürümündedir. Windows 10’un kararlı kanalındaysanız ve Chromium’a dayalı Edge’i denemek istiyorsanız, bu sızıntı yapısını çalıştırmayı deneyebilirsiniz. Edge’in Chromium’da çalışmasıyla ilgili en güzel şey, Chrome Web Mağazası’nda zaten mevcut olan binlerce Chrome uzantısının üzerinde çalışabileceği. Favori uzantınızın kullanmak için Kenar'a aktarılmasını beklemeniz gerekmez. Chromium Edge’e Chrome uzantılarını şu şekilde yükleyebilirsiniz.

Chromium Edge'deki Chrome uzantıları

Chromium Edge'i çalıştırın ve sağ üstteki diğer seçenekler düğmesini tıklayın. Açılan menüden, Uzantıları seçin. Chromium Edge'deki Uzantılar sayfası, özellikle Kenar için oluşturulmuş uzantıları nereden alabileceğinizi, yüklediğiniz uzantılar için yapılandırabileceğiniz klavye kısayollarını ve daha da önemlisi, diğer mağazalardan uzantıları yüklemenizi sağlar. Bu sayfanın sol alt köşesinde bunun için bir anahtar var; aç onu.

Chromium Edge'deki bu bağlantıyı ziyaret edin, sizi Chrome Web Mağazası'nın uzantı sayfasına götürür. Yüklemek istediğiniz uzantıyı arayın ve Chrome'a Ekle düğmesini tıklayın. Uzantıyı ve onun gerektirdiği izinleri yüklemek istediğinizi onaylamanızı isteyen bir uyarı alacaksınız.

Onaylandıktan sonra, uzantı yüklenecek ve onu kullanabileceksiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da Chromium'u temel alan Edge nasıl denenir

Chrome'da uzantıları yükleme ve kaldırma

Uzantıyı kaldır

Bir Chrome uzantısını Chromium Edge'den kaldırmak için sağ üstteki daha fazla seçenek düğmesine tıklayın ve menüden Uzantıları seçin. Uzantılar sayfasında, Chromium Edge’e yüklediğiniz tüm uzantıları, Chrome’u veya başka bir şey görürsünüz.

Bir uzantının yanındaki düğmeyi tıklarsanız devre dışı bırakılır. Kaldırmak için, kaldırmak istediğiniz uzantının altındaki kaldır düğmesine tıklayın.

Chrome Web Mağazası'ndan yüklediğiniz tüm uzantılar Chromium Edge'de çalışmalıdır. Chrome'un belirgin görünebilecek özellikleri eksik görünüyor, ancak Microsoft kaputun altında bazı değişiklikler yapmış olabilir. Chromium kullanıyor ancak bazı değişikliklerle, örneğin ayarları Gmail hesabınızla değil Microsoft hesabınızla senkronize ediyor. Tarayıcıda Gmail hesabınıza dayanan uzantılar çalışmayabilir.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da Bluetooth Açık / Kapalı kilidi / kilidi açarken nasıl başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.