Chrome'un Windows 10'da çalışmaması nasıl düzeltilir

Chrome, Windows 10'daki diğer birçok uygulama gibi, yüklediğinizde Windows kayıt defterinde bazı değişiklikler yapar. Bu değişiklikler Chrome'un çalışması için önemlidir. Tarayıcı, bir şey kopması durumunda her şeyi varsayılan değerlerine sıfırlayabilen temiz bir sıfırlama özelliğine sahiptir. Bu, sıfırlama her şeyi düzeltmek için görünmüyor dedi. Bazı Windows 10 kullanıcıları için Chrome'un çalışmadığı bir kayıt defteri sorunu ile ilgilidir.

Diğer tarayıcılar iyi çalışsa da Chrome'da sürekli ERR_TIMED_OUT hataları alıyorsanız, yapmanız gerekenler burada.

Chrome çalışmıyor

Bu düzeltmeyi uygulamadan önce, sizin için çalışıp çalışmadığını kontrol etmeniz gerekir. Görev yöneticisini açın ve Servisler sekmesine gidin. Hizmeti ada göre, örneğin alfabetik olarak sıralayın ve CryptSvc hizmetini arayın. Sağ tıklayın ve içerik menüsünden 'Yeniden Başlat'ı seçin. Bundan sonra, Chrome'un çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Öyleyse, bu düzeltme Chrome uzun vadeli düzeltilecektir.

Win + R klavye kısayoluna dokunarak Windows kayıt defteri düzenleyicisini açın. Çalışma kutusunu açacaktır. Regedit yazın ve Enter tuşuna basın. Kayıt defterini düzenlemek için yönetici haklarına ihtiyacınız olacak.

Aşağıdaki konuma gidin;

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10 Sıfırlama Sonrası Tutulan Dosyalara Bir Bakış

, Windows

Bir Kullanıcının Chrome'da Uzantıları Yüklemesini veya Çalıştırmasını Önleme

HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftSystemCertificatesRoot

Bir şey yapmadan önce, Kök anahtarını yedekleyin. Sonra, ProtectedRoots anahtarını sağ tıklatın ve içerik menüsünden İzinler'i seçin. Açılan pencerede kullanıcınızı seçin ve bunun için 'Tam Kontrol' seçeneğini etkinleştirin. Kök anahtarın tekrar yedeğini alın.

Görev Yöneticisi'ni tekrar açın ve CryptSvc hizmetini durdurun. Ardından, Root anahtarını bu konumdan silin.

HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftSystemCertificates

Windows 10'u yeniden başlatın ve sorununuz çözülmeli. Chrome'da hala sorun yaşıyorsanız, sıfırlamanız gerekir. Önce Chrome profil klasörünüzü yedekleyin. Chrome'u sıfırlamak için açın ve sağ üstteki diğer seçenekler düğmesine tıklayın. Menüden Ayarlar'ı seçin. Ayarlar sayfasının en altına gidin ve Gelişmiş'i tıklayın. Yine, sonuna kadar kaydırın. 'Ayarları varsayılan ayarlarına geri yükle' adlı bir seçenek göreceksiniz.

Chrome'u sıfırlamak istediğinizi onaylayın. Sıfırlama işlemi geçmişinizi, yer işaretlerinizi veya parolalarınızı silmeyecektir, ancak başlangıçta bir Chrome Chrome ile uğraştığınızdan, profil klasörünüzü yedeklediğinizden emin olun.

Bu, Windows 10'daki kullanıcıları rahatsız eden eski bir hatadır 10.0.17134.376'yı oluşturdu ve Google'ın kendi yardım forumlarında kabul edildi.

Chrome'da ERR_NAME_NOT_RESOLVED hatasını alıyorsanız, bunun için de bir düzeltme vardır.

Bir önceki yazımız olan Bir ekranın fotoğrafını nasıl çekersiniz başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.