Düz Renk Duvar Kağıdı Bir Metin Nasıl Oluşturulur

Duvar kağıdı her zaman güzel manzaralar, harika grafikler veya film posterleri değildir. Düz renkteki metin, genellikle iyi bir duvar kağıdı için yapabilir. Güzel bir ilham verici alıntı ya da esprili bir tek katlı, aynı derecede iyi görünüyor. Paint ile Paint'te düz renkli duvar kağıdına basit bir metin yazabilirsiniz, ancak tam olarak bu iş için en iyi araç değildir. Birincisi, bir metin kutusundan çıktığınızda, geri dönüp tekrar düzenleyemezsiniz. Basit bir şeye ihtiyacınız varsa, Metin Duvar Kağıdı'nı deneyin. Sadece katı renkli duvar kağıdı üzerinde bir metin oluşturmak için inşa edilmiş basit bir uygulama.

Düz Renkli Duvar Kağıdı Üzerine Yazı

Metin Duvar Kağıdı, duvar kağıdınızda çalışmak için size sınırlı renk seçenekleri sunar. Uygulamayı ziyaret edin ve bir arka plan rengi seçin. Varsayılan metnin içine tıklayın ve masaüstünde görmek istediğiniz ilham verici alıntı veya esprili tek lineli yazın.

Metin boyutu aracının yanındaki renk kutusunu açın ve metin için karşıt bir renk seçin. Metin aracı, metin boyutunu artırmanıza izin verir, ancak maalesef yazı tipi boyutunu değiştiremezsiniz.

İstediğiniz şekilde baktıktan sonra, indirme düğmesine tıklayın ve resmi masaüstünüze kaydedin. Sağ tıklayın ve Masaüstü arka plan olarak ayarla seçeneğini seçin veya Ayarlar uygulamasını kullanın ve görüntüyü Kişiselleştirme grubu ayarlarından duvar kağıdı olarak ayarlayın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da Bir Merkezli Duvar Kağıdı için Dolgu Rengi Nasıl Seçilir

, Windows

Windows 10'da Herhangi Bir Arka Plan İçin Bir Renk Teması Oluşturun

Bu araç birkaç şekilde sınırlıdır; Sadece masaüstü bilgisayarlar için kullanılabilir, sınırlı renkleriniz var ve yazı tipi için seçenek yok. Duvar kağıdınızı sık sık aynı renkteki duvar kağıdı ile güncellemek istiyorsanız, kullanımı kolay ve düz renk üzerindeki metin, bu uygulama bunu yapmak için en uygun yoldur.

Daha fazla renk seçeneği veya yazı tipi arıyorsanız, farklı bir resim düzenleme uygulaması kullanmanız gerekebilir. Paint veya Paint.net kullanmanızı öneririz. Paint.net aslında daha iyi bir seçenek çünkü katmanları destekliyor ve görüntüyü daha kolay düzenlemektedir. Ayrıca, metni ortalamak veya Paint.net'e hizalamak daha kolaydır.

İsterseniz, bir görüntüyü arka plan olarak kullanabilir ve Paint.net'te metin ekleyebilirsiniz. Tabii ki, metin için doğru rengi bulmanız gerekecektir, böylece daha yoğun arka plan üzerinde okunabilir. Kural olarak, siyah kenarlıklı beyaz metin normalde ne kadar yoğun olursa olsun herhangi bir arka planda görünür.

Bir önceki yazımız olan Yönlendiricinin Doğru Yolu Nasıl Yeniden Başlatılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.