e
sv

Her Bilgisayarda Bulunması Gereken Programlar

 • Okuma Süresi

  Dakika
 • Zorluk Seviyesi

  .Seviye
 • Yazım Süresi

  Dakika
 • Kategorisi

avatar
Admin
0 arkadaş - 78 içerik
Takip Et

Her bilgisayarda bulunması gereken programlar listemizde, bir bilgisayarda genel kullanımlar için ihtiyaç duyulabilecek program ve uygulamalara yer verdik.

Aşağıda verdiğimiz program ve uygulamalar, ideal bilgisayar kullanımı için eninde sonunda ihtiyacı duyabileceğiniz programlardır.

Her Bilgisayarda Bulunması Gereken Programlar

Photospace

Bilgisayarınız üzerinden sürekli resim düzenleme ihtiyacı hissediyor ya da manşet hazırlamanız gerekiyorsa, ücretsiz olan muhteşem bir resim düzenleme editörü para harcamadan bu işlerinizi yapmak için fazlasıyla yeterli olacaktır.

En popüler ücretsiz bilgisayar resim düzenleme editörü olan Photospace, bunun için kullanabileceğiniz bir programdır. Aynı zamanda programla gif ve benzeri görseller hazırlamanız da mümkün. Fotoğrafların üzerine yazı yazmanızı ve farklı eklentiler eklemenize imkan tanıyan birçok özelliğiyle, kesinlikle bilgisayarınızda olması gereken programlardan biridir.

Microsoft World

Bugüne kadar piyasaya sürülmüş en iyi metin düzenleme editörü olan Microsoft Word, bilgisayarınızda metin dosyalarınızı açabilmeniz ve üzerinde düzenleme yapabilmeniz için mutlaka gerekli olan programlar arasında yer almaktadır.

Ortalama bir bilgisayar kullanıcısının eninde sonunda ihtiyaç duyacağı Microsoft Word, metin düzenleme konusunda oldukça başarılı ve fonksiyonel bir editördür.

Unlocker

Bilgisayarınızdan silmek istediğiniz ancak farklı nedenlerden dolayı bir türlü silinmeyen programları, Unlocker sayesinde rahatlıkla silebilirsiniz.

Bu program sadece silmekte güçlük çektiğiniz programları değil, aynı zamanda dosyaları da rahatlıkla silmenize imkan tanımaktadır.

Önemli:  Xiaomi, Redmi 7A'nın Fiyatını Ve RedmiBook 14'ü Duyurdu

Antivirüs Programları

Bilgisayar güvenliğinizi sağlamak ve internette kimlik avcılarının önüne geçmek için, bilgisayarınızda mutlaka ücretli ya da ücretsiz bir antivirüs programının olmasına önem vermelisiniz.

Ücretli yazılımlar daha kapsamlı bir hizmet sağlarken, ücretsiz antivirüs programları da en azından bilgisayarınızın genel güvenliği konusunda hizmet alabileceğiniz programlardır.

Eğer ki ücretsiz bir antivirüs programı kullanmayı düşünüyorsanız, AvastFreeantivirüs programının en güncel halini tavsiye edebiliriz.

Recuva

Bazen dalgınlıkla bilgisayarımızdan yanlışlıkla ihtiyacımız olan bir dosyayı silebiliriz. Eğer ki bilgisayarınızda Recuva yüklü ise, böyle bir durumda hiç panik yapmanıza gerek kalmıyor.

Her bilgisayarda bulunması gereken programlar listemizde yer verdiğimiz bu program sayesinde, yanlışlıkla sildiğimiz dosyaları basit birkaç tıklama ile tekrardan geri getirebiliriz.

Ccleaner

Uzun yıllardır bilgisayar kullanıcılarının en önemli yardımcılarından biri olan Ccleaner, bilgisayardaki gereksiz dosyaları silinmesinde ve bilgisayarın depolama alanında yer açılmasında oldukça yardımcı bir programdır.

Her bilgisayarda bulunması gereken programlar listemizde ki Ccleaner’a, mutlaka bilgisayarınızda yer vermenizi tavsiye ederiz.

WinRaR

Ve son olarak bilgisayarların vazgeçilmezi olan WinRaR, bilgisayar kullanıcılarının uzun vadede mutlaka ihtiyaç duyacağı programların başında gelmektedir.

Dosya sıkıştırma ve sıkıştırılmış dosyaları açılması için son derece ideal olan WinRaR, dünya genelinde bu amaçla en fazla kullanılan program olarak öne çıkmaktadır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.