Herhangi bir uygulamanın Windows 10'da Resim modunda Resim modunda çalıştırılması

Windows 10'da iki uygulama için küçük bir oynatıcı var; Groove ve Filmler ve TV. Diğer uygulamalar mini görünümü ekleyebilir, ancak çoğu görünmüyor. Videoları çevrimiçi olarak izlerseniz, mini modda herhangi bir web sitesini görüntülemenizi sağlayan Kompakt Görünüm adlı bir uygulama yükleyebilirsiniz. Mini mod temel olarak Windows 10 için resim modundadır ve resim modunda bir masaüstü uygulamasını çalıştırmanız gerekiyorsa, PiP Aracı adlı bir uygulamaya ihtiyacınız vardır.

Resim modunda Resim modunda Uygulamalar

PiP Aracı'nı indirin ve yükleyin. Github'da bulunan ücretsiz, açık kaynaklı bir uygulamadır. Resim modunda kullanmak istediğiniz uygulamayı resim modunda çalıştırın ve ardından PiP Aracı uygulamasını çalıştırın. Ekranınızın üst kısmına yapışan bir çubuk ekleyecektir. Kaydırabilirsin ama en üste yapışır.

Çubuk üzerindeki açılır oka tıklayın ve resim modunda çalıştırmak istediğiniz uygulamayı seçin.

Bu uygulamayı en üst düzeye çıkaracak. Masaüstünüze sabitlemek istediğiniz alanını seçin. Pencerenin tamamını veya sadece bir bölümünü seçebilirsiniz. Sabitlemek istediğiniz uygulama alanını seçtikten sonra, üstteki PiP aracının çubuğunda bulunan onay işareti düğmesini tıklayın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

Chrome resmini resim modunda kullanma

Android

Facebook'ta Videolar İçin Resim Modunda Resim Nasıl Kullanılır

Resim modu penceresindeki resim çıkmanıza veya farklı bir pencere seçmenize izin verir. Bir uygulama için resmi resim görünümünde kapattığınızda, orijinal uygulama penceresini kapatmaz.

Bu Rainmeter derileri de dahil olmak üzere herhangi bir uygulama için çalışıyor. Kompakt Görünüm web siteleri içindir ve PiP aracı uygulamalar içindir.

Windows 10'daki küçük görünüm oldukça harika ancak henüz uygulamada henüz pek fazla uygulama bulunmuyor. Kısa bir süre önce iyi bir şekilde eklendi ve Groove veya Movies & TV uygulamasını kullanıyorsanız, muhtemelen yararlı olduğunu biliyorsunuzdur. Netflix, bunun için destek ekleyen nadir nadir uygulamalardan biridir. Bunun yalnızca desteklemesi gereken Netflix gibi medya uygulamaları olduğunu, ancak resimdeki resimlerin her türlü uygulama için yararlı olduğunu varsayıyoruz. Film izlemek için uygun bir yol değil. Genellikle, pencereleri düzenlemek için birden fazla masaüstünüz yoksa, resim modunda resim oldukça iyi bir stand-in olabilir.

Bir görüntüyü ekranınızın üst kısmına sabitlemeniz gerekirse, ScreenDragons2 programını deneyin.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da boş klasörler nasıl bulunur başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.