Insider'ın Windows 10 Insider Bulsds'ı çalıştırmadan uygulamalar oluşturmasını nasıl sağlayabilirsiniz

Windows 10 Insider programına herkes katılabilir. Microsoft, kullanıcıları Insider Programında edindiğiniz kurulumların Windows 10'un doğru sürümleri kadar kararlı olmadığı konusunda uyarır. Bu tam olarak kullanıcıların kullanmamasının nedenidir veya kullanıyorlarsa, bunu yedek bir PC'de kullanırlar. Insider Yapıları, yalnızca Windows 10 için en yeni planlanan özellikleri elde etmekle kalmaz, aynı zamanda bazen yeni özelliklere sahip olan stok uygulamalarının daha yeni sürümlerini de alır. Insider Build uygulamalarını edinmek istiyorsanız, ancak insider derlemesi çalıştırmak istemiyorsanız, yapabilirsiniz.

Insider’a uygulama oluşturma

Insider Build uygulamalarını edinmek için, Insider Programına katılmanız gerekir. Endişelenmeyin, içeriden herhangi bir kurulum yüklemeyeceksiniz.

Yapmanız gereken ilk şey, Ayarlar uygulamasını açmak ve Gizlilik ayar grubuna gitmektir. Teşhis ve Geri Bildirim sekmesine gidin ve Teşhis Verileri altındaki Tam seçeneğini seçin.

Ardından, Güncelleme ve Güvenlik ayarları grubuna gidin. Windows Insider Program sekmesini seçin ve Insider programına katılın. İlişkilendirmek istediğiniz hesabı seçin. Daha sonra ne tür bir içerik almak istediğinizi soracaktır.

'Sadece düzeltmeler, uygulamalar ve sürücüler' seçeneğini belirtin. İstediğiniz içeriği onaylayın ve istendiğinde sistemi yeniden başlatın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10 Insider Kuruyor

, Windows

Yeni Bir Windows Insider Derlemesi Yayına Girdiğinde Bir Uyarı Alın – IFTTT Tarifi

Bir Insider Build için güncellenmeyeceksiniz. Microsoft Mağazası uygulamasını açın ve güncellemeleri kontrol edin. Stok uygulamaları için mevcut olan güncellemeler mağazada görünecektir. İstediğiniz uygulama için güncellemeyi yükleyin.

Artık, istediğiniz uygulamaların daha yeni bir sürümüne sahip olduğunuza göre, Insider Yapılarını devre dışı bırakabilirsiniz, çünkü açık bir şekilde bu yapımları istemiyorsunuz.

Ayarlar uygulamasını açın, Güncelleme ve Güvenlik bölümüne gidin, Windows Insider Programı sekmesini seçin ve Insider Preview'un Oluşturmayı Durdur düğmesini tıklayın. Neyi durdurmak istediğinizi soran bir bilgi istemi göreceksiniz. İçeriden Tamamlanan Oluşturmayı Durdur seçeneğini seçin. Bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekecek.

Uygulama güncellemesi, siz Insider Build'lerde bulunmasanız bile sabitlenecek. Snip & Sketch uygulamasının yeni sürümünü elde etmeyi başardım, bu da kullanıcıların snipsleri JPEG formatında kaydetmelerini sağlıyor.

Bilmeniz gereken bir şey, içeriden derleme oluşturma uygulamalarının kararlı Windows 10 kanalında elde ettiğinizden daha az kararlı olmasıdır. Uygulamalar sisteminizi çökertmeyecek, bu nedenle bir uygulama güncellemesi uygulamayı kırarsa uygulamayı kaldırabilirsiniz ve yeniden yüklediğinizde kararlı sürüm yüklenir.

Windows 10'un kararlı sürümündeyseniz ve Microsoft Mağazası bir uygulamanın yeni ve kararlı sürümlerini indirmiyorsa, bunu kolayca çözebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da Movies & TV uygulaması uzantıları nasıl kaldırılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.