e
sv

Instagram’da Canlı Yayın Süresi

Tüm Zamanların En İyi Netflix FilmleriInstagram’da Canlı Yayın Süresi

Instagram, 2010 yılında kuruldu. Kevin Systrom ve Mike Krieger, ‘instant’ (anında) sözcüğünü, telgraftan gelen ‘telegram’ sözcüğüyle birleştirerek, instagram adlı aplikasyonu ortaya çıkardılar. İkili çocukluklarından beri fotoğraf çekmeyi seviyordu. Zamanla bu ilgileri profesyonel hale geldi.

Başta, gayet sade bir aplikasyon olan bu uygulama, fazlasıyla ilgi gördü. Ardından, ona birçok yenilik kattılar. Bunlardan biri de canlı yayın özelliğidir. Instagram’da canlı yayın süresi en fazla 1 saattir.

Instagram’da Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Instagram’da canlı yayın yapmak için birkaç aşama vardır. Bunları kısaca belirtebiliriz:

  • Instagram güncel versiyonda olmalıdır.
  • Instagram’da ‘story’ (hikâye paylaşma) kısmı açılır.
  • Instagram ekranı açılınca, alt kısımda seçenekler çıkacaktır. Oradan ‘canlı’ kısmını seçmeniz gereklidir. ‘Video başlat’ ifadesi de seçildikten sonra, yayına geçilir.

Instagram’ın ayrıca IGTV (instagram TV) özelliği de mevcuttur. ‘Story’ler bir zamanlar on beş saniyeyken, altmış dakikaya çıkmıştır. Onun dışında, bir paylaşım yapılamaktadır. Ama, IGTV özelliğiyle, instagram’da bir dakikadan uzun iletiler de paylaşılabilmektedir. Bu arada, canlı yayın bittikten sonraki süre içinde, bir gün boyunca kişinin ‘story’ dairesinde/profil fotoğrafının altında görülebildiği gibi, IGTV sayfasına da atılabilmektedir. IGTV kaydı, ‘instagram’ duvarında da görülebilmektedir.

Instagram’da canlı yayın süresi 1 saattir. Canlı yayın yapılırken, zaman göz önünde bulundurularak, sunum ya da konuşma yapılması tavsiye edilir.

Önemli:  Microsoft Office Word Sayfa Silme İşlemi Nasıl Yapılır
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.