Intel ekran sürücüleri Windows 10 1809 güncellemesini engelliyor nasıl kontrol edilir

Windows 10 güncellemesinde yapılabilecek ve yanlış giden şeylerin sayısı şaşırtıcı. En yeni sorun Microsoft'tan değil, Intel'den geliyor. Intel'in grafik kartları, çok sayıda bilgisayar ve dizüstü bilgisayar üreticisi tarafından yaygın bir şekilde kullanılıyor ve Intel, Windows 10 1809'da bir şeyleri kesen bir sürücü güncellemesi yayınladı. Sonuç olarak, Microsoft, sorunlu çalışan sistemlerde Windows 10 1809'u engelliyor. sürücüler. Intel ekran sürücülerinin Windows 10 1809'u engelleyip engellemediğini kontrol edebilirsiniz.

Intel ekran sürücüleri Windows 10 1809'u engelliyor

Windows 10 1809'u engelleyen Intel ekran sürücüleri;

  • v 24.20.100.6344
  • v 24.20.100.6345

Şimdi, hangi ekran sürücüsü sürümünün çalıştığını kontrol etmeniz gerekiyor. Bunu yapmak için, Aygıt yöneticisini açın. Windows aramada arayabilir veya Denetim Masası'nı açıp Donanım ve Ses'e gidebilir ve Aygıtlar ve Yazıcılar altında Aygıt yöneticisi'ni seçebilirsiniz.

Aygıt Yöneticisi'nde, Ekran Bağdaştırıcısı aygıt grubunu genişletin ve Intel grafik kartınızı seçin. Özelliklerini açmak için çift tıklayın. Sürücü sekmesine gidin ve sürücü sürümünü kontrol edin.

Microsoft'un güncellemeleri engellediği güncellenmiş sürücülerden birini aldıysanız, eski bir sürüme geri döndürmeniz ve ardından Windows güncellemesini çalıştırmanız gerekir. Geri alma seçeneği kullanılamıyorsa, bunun yerine Intel'i ziyaret edebilir ve sorunlu sürücülerden ayrı olarak sunulan ekran sürücüsünü bulabilirsiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Pencere 10 1809 Güncellemesinden Sonra Ses Çıkış Aygıtı Nasıl Onarılır

, Windows

Windows 10'da Bozuk Ekranı Nasıl Düşürdük?

Sürücüyü Intel'in web sitesinde bulamıyorsanız, dizüstü / masaüstü üreticinizin web sitesini ziyaret edin ve orada bulunan ekran sürücüsünü indirin. Sürücü açık bir şekilde eski bir sürüm olacak ve onu yüklemeye çalıştığınızda, daha yeni bir sürümün sisteminizde mevcut olduğunu ve çalışacağını söyleyecektir.

Bu konuda çalışmak için önce sürücüyü Aygıt Yöneticisi'nden kaldırmanız ve sonra indirdiğiniz bir dosyayı el ile yüklemeniz gerekir. Sürücüyü kaldırdıktan sonra görüntü kalitesi düşebilir, ancak endişelenmeyin. Daha yeni sürücüleri ararken ve kurarak sistemi durdurmak için bunu yaparken sisteminizin internet bağlantısı kesilmemesini sağlayın. İşiniz bittiğinde, sonraki Windows 10 güncellemesini alana kadar ekran sürücüsü güncellemelerini engelleyin.

Bir sonraki Windows 10 güncellemesini almak için çok hevesli değilseniz, bir süre bekleyebilirsiniz. Microsoft bu sorunun farkındadır ve bunun için bir düzeltme yapmak için Intel ile aktif olarak çalışıyor. Eski ekran sürücülerini bulamıyorsanız, her zaman yeni Windows 10 sürümünün temiz bir yüklemesini yapabilirsiniz. Medya oluşturma aracı, 1809'u indirecek şekilde güncellendi.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da masaüstü sıcak köşesini nasıl devre dışı bırakılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.