İPhone'unuzu Windows 10'daki harici bir sürücüye nasıl yedeklersiniz?

iPhone yedeklemeleri küçük değildir. Bir iPhone'daki toplam kullanılan alanla aynı boyutta değiller ancak Windows diskinizde hala GB'leri kaplayabilirler. Kutunun dışında, yedeklemenin kaydedildiği yeri değiştiremezsiniz. Sırtınızı farklı bir yere taşıyabilir ve geri yüklemeniz gerektiğinde geri alabilirsiniz, ancak bunu yapmak çok karmaşık bir yoldur. Yine de sembolik bağları kullanmıyorsanız, iPhone'unuzu iTunes kullanarak harici bir sürücüye yedekleyebilirsiniz.

Yedekleme konumu

Şu anda mevcut iki iTunes sürümü vardır; bir masaüstü uygulama sürümü ve bir UWP uygulama sürümü. Her iki uygulama için yedek konum biraz farklıdır. Uygulamanın şu anda başka bir yere işaret eden sembolik bir bağlantı oluşturmak için şu anki yeri kurtardığını bilmeniz gerekir.

Masaüstü versiyonu

C:UsersYour User NameAppDataRoamingApple ComputerMobileSyncBackup

UWP uygulama sürümü

C:UsersYour User NameAppleMobileSyncBackup

Yeni yedek konum

İPhone'unuzu yedeklemek istediğiniz sürücüyü bağlayın. Bu sadece harici sürücüler için değil, aynı zamanda dahili sürücüler için de kullanılabilir. Sürücünün kökünde 'MobileSync' adlı bir klasör oluşturun.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

“İPhone'a Yazarken Okurken Bir Hata Oluştu” iTunes'da Görüntüle

, Windows

Bir iPhone Bağlandığında iTunes Açılışını Durdurma [Windows]

Sonra, Yedekleme klasörünü windows sürücünüzden kesin ve yeni oluşturulan MobileSync klasörüne yapıştırın. Kopyalamak yerine kesip yapıştırdığınızdan emin olun.

Sembolik bağlantı oluştur

İTunes'unuz açıksa, kapatın. Yönetici haklarına sahip Komut İstemi'ni açın. Aşağıdaki komutu çalıştırmanız gerekiyor, ancak mevcut yedek klasörünüzün yolunu ve yeni oluşturduğunuz yeni olanla eşleşmesi için onu değiştirmeniz gerekiyor.

UWP iTunes uygulaması için aşağıdaki komutu çalıştırın;

MkLink /J “C:UsersYour User NameAppleMobileSyncBackup” “E:MobileSyncBackup”

Masaüstü iTunes uygulaması için aşağıdaki komutu çalıştırın;

MkLink /J “C:UsersYour User NameAppDataRoamingApple ComputerMobileSyncBackup” “E:MobileSyncBackup”

Her iki durumda da, 'Kullanıcı Adınızı' gerçek kullanıcı adınız ile değiştirmek istersiniz. Yedekleme yapmak istediğiniz sürücüye hangi harfin atandığı sürücü harfini değiştirebilirsiniz.

Neler oluyor?

İPhone'unuzu harici bir sürücüye yedeklemek, ancak iTunes aracılığıyla yedekleme konumunu değiştirmemek için neden bu yöntemi kullanabileceğinizi merak edebilirsiniz. Bunun nedeni iTunes'un söz konusu olduğu kadarıyla iPhone'unuzu hala seçtiği orijinal yere yedekliyor olmasıdır. Sembolik bağlantı, dosyaları farklı bir sürücüye ve farklı yere yönlendiren şeydir.

Bir önceki yazımız olan Windows 10 için dinamik duvar kağıdı teması nasıl oluşturulur başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.