e
sv

IPv6 Proxy Nedir ?

avatar

Admin

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

IPv6 Proxy Nedir ?

Temel IP adresleri arasında en yenisi olarak IPv6 ön plana çıkmaktadır. IPv6 (Internet Protocol Version 6) temel IP adresleri arasında en fazla kullanılandır.

İnternet üzerinde yer alan bilgisayarlar ile iletişim kurabilmek için bir IP adresine ihtiyacımız vardır.  Telefon hattına bağlanmak üzere kullanılan numaralara çok benzeyen IP adresleri kesinlikle benzersizdir gönderilecek bütün verilerin tamamı hedefe ulaşmak amacıyla internet üzerinden yönlendirilir.

IPv6 Nedir ve Gelişim Tarihi

Internet protokol sürümünün en yenisi olarak ön plana çıkan IPv6 Proxy ağlar arası bilgisayarlar birbiriyle iletişim kurmasını sağlamaktadır. IPv6, İnternet Mühendisliği Görev Grubu – Internet Engineering Task Force (IETF) tarafından geliştirilmiştir alternatif bir tasarım olarak ön plana çıksa da günümüzde sık sık kullanılmaktadır.

1998’de sadece bir taslak standart olarak yeni versiyona geçirmiş 14 Temmuz 2017 tarihinde ise internet standardı olarak onaylanmıştır. İnternet üzerinde bulunan her cihaza tanımla ve konu tanımı için bir ip IP numarası tanımlanmak zorundadır. 1990’lı yıllarda internet ortamını hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi elektronik ticaretin artması ile birlikte IPv4 adres alanında daha fazlasına ihtiyaç duyulmuştur. Bu nedenle de 1998 yılında IETF yeni sürüm protokolü IPv6’yı resmi olarak açıklamıştır.

IPv6 daha fazla ve daha farklı avantajlar da beraberinde getirmiştir versiyon sayesinde internet üzerinde bağlantılar çok hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Yeni sürüm sayesinde birlikte çok adresleme kullanımı genişletilmiş basitleştirilmiş ve hizmetlere sunulmuştur. Optimize edilmiş şekilde sağlanabilmektedir. Https Proxy de bu alanda kullanılabilir.

Önemli:  Windows 10da Bilgisayara Şifre Koyma

IPv6 Protokolünün Temel Özellikleri

IPv6 daha fazla üretme kapasitesine sahiptir. IPv4’te olmayan çok sayıda özelliği bir arada bulundurduğu için günümüz teknolojisi ve internetine daha yatkın olduğunu söyleyebiliriz.

Versiyon yapılandırmaları, numaralandırılması ve yönlendirmesi işlemlerini çok son derece basit ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilir.

IPv6 temel özellikleri socks ve çok daha fazlasını kapsamaktadır. Bu nedenle hem günümüz internetine daha yatkındır hem de verdiği hizmetler ile en gelişmiş olanıdır. Bireysel veya kurumsal bir kullanıcı iseniz internet güvenliğiniz için ipv6 proxylere ihtiyaç duyabilirsiniz. Burada Proxynet proxy sağlayıcısı sizlere hizmet veriyor.

 • Tek bilgisayarla iletişim
 • Bütün ağla iletişim
 • Çok bilgisayarla iletişim

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.