İTunes'da, Podcast ile RSS Bağlantısı Nasıl Yapılır

iTunes, yüksek kaliteli müzik almak için sadece harika değil, aynı zamanda her türlü konuda podcast bulmak için iyi bir yer. İTunes'daki en popüler podcast'lere abone olabilirsiniz, ancak bunları uygulamada dinlemek istemeyebilirsiniz. Birçok kullanıcının podcast'leri dinlemek için kendi tercih ettiği uygulamaları vardır ve bu uygulamalar bir RSS bağlantısıyla herhangi bir podcast eklemenize izin verir. İTunes'daki bir podcast'e nasıl RSS bağlantısı alabileceğinizi buradan öğrenebilirsiniz.

İTunes Podcast'e RSS Bağlantısı

İTunes'u masaüstünüzde açın. RSS bağlantısını almak istediğiniz podcast'e zaten abone olduğunuzdan emin olun. Kütüphanenize gidin ve Podcast'leri seçin. Kütüphanenizdeki podcast listesinden, RSS linkini almak istediğinize sağ tıklayın. İçerik menüsünden 'Podcast URL'yi Kopyala'yı seçin. Bu RSS bağlantısını panoya kopyalar. Bir yere kaydedin veya tercih ettiğiniz podcast uygulamasına ekleyin.

Bu, eksiksiz podcast serisini dinlemenizi sağlar. İsterseniz, bir podcast'ten belirli bir bölümün bağlantısını da alabilirsiniz. Bunu yapmak için tekrar iTunes arşivinize gidin ve Podcast'leri seçin. Bağlantıyı almak istediğiniz bölümü içeren podcast'i seçin. Bölümü bölüm listesinden bulun ve sağ tıklayın. İçerik menüsünden Podcast Bilgisi'ni seçin.

Başka bir pencere açılacak. Bu pencerede birden çok sekme olacak. Açıklama sekmesine gidin ve bunun için verilen açıklamayı kontrol edin. Bu bölüm için doğrudan bir bağlantı içerecektir. Tüm podcast'in yerine belirli bir bölümü dinlemek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz. Bölümü dinlemek için bağlantıyı, tercih ettiğiniz uygulamaya bir podcast eklediğiniz şekilde ekleyin.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

Linux

Linux için 4 En İyi Podcast Uygulamaları

, Windows

Albüm Sanatını Manuel Olarak Ekleme

Tercih edeceğiniz bir podcast uygulamanız yoksa, her zaman VLC oynatıcısını kullanabilirsiniz, ancak podcast dizilerinin yanı sıra tüm bölümleri oynayabildiği halde, en büyük podcast oynatıcısı olmadığını size bildirmeliyiz.

Yeni bir podcast uygulaması arıyorsanız ve bir tanesinde para harcamanıza gerek yok, bir bağlantı ile podcast eklemenize izin verdiğinden emin olun. Oldukça temel bir özellik ama bazı uygulamalar kendi podcast seçimlerini sunmayı ve diğerlerinin akışını engellemeyi tercih ediyor. Bu, bir uygulamayı satın almadan önce araştırmanızı yapmak için para harcamak istediğiniz türde bir uygulama değildir. Elbette, iyi olan bir sürü özgür var.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da Minecraft World için Tohum Değeri Nasıl Bulunur başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.