Kart okuyucusu Windows 10'da Aygıt Yöneticisi'nde nasıl bulunur

Windows 10 kart okuyucularla iyi oynamıyor. Çalışmak için bir tane almak sıkıcı olabilir. Bazen kart doğru biçimlendirilmemiş, bazen doğru sürücüler kurulmamış. Bir SD kartı algılamak için Windows 10'u almakta sorun yaşıyorsanız, doğru sürücülerin kurulu olup olmadığını ve kart okuyucunun doğru çalışıp çalışmadığını kontrol etmeniz gerekebilir. Kart okuyucuyu Aygıt Yöneticisi'nde nasıl bulacağınızı biliyorsanız bu oldukça kolaydır.

Diğer birçok donanım bileşeni gibi, kart okuyucusu da tanımlanmasını zorlaştıran bu isimde listelenmemiştir.

Aygıt Yöneticisi'nde kart okuyucu

Windows 10'da Aygıt Yöneticisi'ni açın ve Bellek teknolojisi aygıtları adlı bir aygıt arayın. Bu cihaz yoksa, PC veya dizüstü bilgisayarınızın kart okuyucusu yoktur. Cihaz varsa, kart okuyucunuzun adını görüntülemek için cihazı genişletin.

Bu ad elbette donanımınıza, yani sisteminizde yüklü olan kart okuyucusuna göre değişecektir. Bir sürücüyü güncellemeniz, geri yüklemeniz, kaldırmanız veya yüklemeniz gerekirse, bu cihaz değiştirmeniz gereken şeydir.

Aygıtı bulduktan sonra, SD kartınızı takmanız ve donanımınızı değişiklikler için taramanız gerekir. SD kartınız görünmeli ve / veya Windows 10 bunun için doğru sürücüleri kurmalıdır. SD kart için bir sürücüyü el ile kurmanız gerekirse, aygıta sağ tıklayın ve Sürücü güncelle seçeneğini seçin.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da bir USB aygıtı nasıl kaldırılır

, Windows

Bu iPhone İçin Gerekli Sürücüyü Windows 10'da Yüklemeyin Nasıl Yapılır

Yalnızca doğru sürücüyü yüklemek, kartınızla ilgili tüm sorunları çözemeyebilir. Tüm Aygıt Yöneticisi size sisteminizde takılı bir kart olup olmadığını bildirir. Windows 10'un, kart okuyucuyu Bluetooth için olduğu gibi devre dışı bırakma veya etkinleştirme seçeneği yoktur, ancak kart okuyucunun BIOS'unuzdan devre dışı bırakılması mümkündür. Donanım bileşeni, kart okuyucu devre dışı bırakılsa bile Aygıt Yöneticisi'nde görünmeye devam edecek. Bluetooth ile aynı şeyi yapar. Kart okuyucuyu etkinleştirmek için, PC'nizin el kitabını veya kart okuyucunun el kitabını incelemelisiniz.

Doğru yapılandırılmış ve doğru şekilde algılanan bir SD kart Dosya Gezgini'nde görünecektir. Ayrıca, Bellek teknolojisi aygıtları grubunda kendi aygıtı olarak listelenir. Yalnız sürücüler hile yapmıyorsa ve SD kartınız bir kamerayla birlikte geldiyse, Windows 10'u algılamak için özel sürücüleri veya kamera üreticisinden bir uygulama yüklemeniz gerekebilir. Ayrıca kartın kilitli olmadığından da emin olmalısınız.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da bir USB aygıtı nasıl kaldırılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.