e
 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kullanıcı Hesabı Denetimini Kapatma 2021

Kullanıcı Hesabı Denetimini Kapatma

Kullanıcı Hesabı Denetimi, bilgisayarımızda yapılan değişikliklere, indirmelere ve bazı hareketlerimize müdahale eden bir yapıdadır. Özellikle güvenlik üzerine bir kontrol mekanizması gibi çalışsa da aşırı derecede kontrol edilmek bazen çok sıkıcı olabiliyor. Bir kaç farklı yöntemle "Kullanıcı Hesabı Denetimini" kapatabilirsiniz.

 • Okuma Süresi

  1 Dakika
 • Zorluk Seviyesi

  1.Seviye
 • Yazım Süresi

  2 Dakika
 • Kategorisi

  Genel
avatar
Admin
0 arkadaş - 44 içerik
Takip Et

Kullanıcı Hesabı Denetimini Kapatma, Kullanıcı Hesabı Denetimini Kapatma Ayarları, Kullanıcı Denetimini Kapatma 2021, Denetim Masası Kullanıcı Hesabı Denetimini Kapatma, Regedit Kullanıcı Hesabı Denetimini Kapatma

Kullanıcı Hesabı Denetimini Kapatma Adımları

Kullanıcı hesabı denetimi, işletim sistemlerinde bilgisayarda yönetici müdahale edene kadar programları standart kullanıcı ayrıcalıklarını kullanarak, Windows’un güvenliğini koruyan uygulamadır. Bilgisayara indirilen dosyalar kayıt defterinde değişiklik yapmaya çalışır. İndirilen oyun ya da programları kurarken, güvenlik nedeniyle kullanıcıdan izin ister. Sürekli yazılım işiyle ilgilenen kullanıcılar için bu durum can sıkıcıdır. Kullanıcı hesabı denetimini kapatma adımlarını uygulayarak bu özelliği kapatabilirsiniz.

Kullanıcı Hesabı Denetimi Ayarları

Direkt olarak bilgisayarın kendi özelliklerinden kapatılabilir. Her zaman bu yöntemle açıp kapatabilirsiniz. Ancak zamanla unutulabilir bir yöntem olduğundan en iyi yöntem vbs scriptiyle açıp kapatmaktır. Makalenin sonunda bulunan vbs yöntemi ile bilgisayarınıza indirip yıllar sonra bile tek tık ile açıp kapatabilirsiniz ancak farklı bir yöntem olarak bunu da buraya yazalım.

Windows+R tuşuna basarak çıkan arama yerine aşağıdaki kodu yapıştırıp tamam butonuna basın ve gelen ölçeği en aşağı çekin. Böylelikle kullanıcı hesabı denetimi devre dışı olur.

%WINDIR%\System32\UserAccountControlSettings.exe

Kullanıcı Hesabı Denetimi Ayarları

Denetim Masasını Kullanarak Kullanıcı Hesabı Denetimini Kapatma

Sürekli bilgisayar başında vakit geçiren biriyseniz, bu özelliği kullanmak size zaman kaybettirir. Denetim masasını kullanarak bu özelliği kolaylıkla kapatabilirsiniz. Başlat menüsünü kullanarak denetim masası uygulamasını açın. Kullanıcı hesapları seçeneğine basın. “Kullanıcı hesabında değişiklikler yapın” kategorisinin en altında yer alan kullanıcı hesabı denetimi ayarları “değiştir” yazısına tıklayın. Kullanıcı hesabı denetimini tamamen kapatmak istiyorsanız, sol tarafta olan çubuğu hiçbir zaman uyarma yazısına kadar çekin. Değişiklikleri kaydetmek için, uygulama ve tamam butonlarına basın.

Önemli:  AirPods Kullanırken Neleri Dikkat Etmemiz Gerekiyor

Kullanıcı Hesabı Denetimini Kapatma

Kullanıcı Hesabında Değişiklikler Y

Komut Satırını Kullanarak Kullanıcı Hesabı Denetimini Kapatma

Başlat menüsünden çalıştır uygulamasını açın. Bu işlemi Windows+R tuşuna basarak da yapabilirsiniz. Arama kutusuna CMD yazın enter tuşuna basın. Karşınıza çıkacak siyah ekrana;  

%WINDIR%\System32\cmd.exe /k %windir%\System32\reg.exe ADD HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v EnableLUA /t REG_DWORD /d 0 /f

 kodunu yazın ve enter tuşuna basın. Kısa bir süre bekleyin. Değişikliklerin aktif olması için bilgisayarı yeniden başlatın.

Komut Satırını Kullanarak Kullanıcı Hesabı Denetimini Kapatmak

 

Tekrar kullanıcı hesabını açmak için aşağıdaki kodla aynı işlemi yaparak uygulayın:

%WINDIR%\System32\cmd.exe /k %windir%\System32\reg.exe ADD HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v EnableLUA /t REG_DWORD /d 1 /f

Regedit Uygulamasını Kullanarak Kullanıcı Hesabı Denetimini Kapatma

Windows+R tuşuna basarak çalıştır uygulamasını açın. Arama kutusuna regedit yazıp enter tuşuna basın. Karşınıza kayıt defteri yöneticisi açılacaktır. Sol taraftaki yerden HKEY_LOCAL MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System adımlarını takip edin. Sağ taraftaki bölümde EnableLUA seçeneğine tıklayın. Değer atamasına sayı ile (sıfır) 0 yazın ve tamam butonuna basın.

Regedit Uygulamasını Kullanarak Kullanıcı Hesabı Denetimini Kapatma

Grup İlkesi Düzenleyicisini Kullanarak Kullanıcı Hesabı Denetimini Kapatma

Diğer yöntemlerde yapılan işlemleri, grup ilkesi düzenleyicisini kullanarak da yapabilirsiniz. Kullanıcı hesabı denetim özelliğini kapatmak için aşağıdaki adımları sırasıyla uygulamanız gerekiyor. Başlat menüsünü açtıktan sonra arama bölümüne grup ilkesini düzenle yazıp enter tuşuna basın. Sol taraftaki menüden bilgisayar yapılandırması, Windows ayarları adımlarını takip edin. Sağ tarafta açılan kısımdan güvenlik ayarları seçeneğine basın. Yerel ilkeler, güvenlik seçenekleri yolunu izleyin. Kullanıcı hesabı denetimi tüm yöneticileri yönetici onay modunda çalıştır seçeneğine tıklayın. Etkin olan özelliği kapatmak için, devre dışı seçeneğini seçip tamam butonuna basın. Zorluk çekenler Buraya da bakabilirler.

Önemli:  En İyi 6 Bilgisayar Programlama Dili 2021

Vbs Kullanarak Kullanıcı Hesabı Denetimini Kapatma

İşlev açısından en basit ve bilgisayarınızda bir klasörde yedek durabilecek kullanıcı hesabı kapatma yöntemi. Bir tık ile açıp bir tık ile kapatabilirsiniz kodlarla kafa karıştırmaya gerek kalmadan kullanıcı hesabı denetimi devre dışı kalır. Etkin çalışması için sağ tık “Yönetici Olarak Çalıştır” demeniz yeterlidir.

İndirmek İçin: Tıklayın

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

SEO Uzmanı