Metin parçacıklarını Windows 10'da klavye kısayollarıyla yapıştırma

Kopyala / Yapıştır, hem içerik menüsünden hem de klavye kısayollarından çalışır. Windows 10 1809'daki yeni Pano Geçmişi özelliği ile temel işlev artık daha kullanışlıdır. Bu, hala çok fazla tıklama ve musluk var dedi. Aynı metni bir gün boyunca tekrar tekrar girmek zorunda kalırsanız, metin parçacıklarını klavye kısayollarıyla yapıştırmak çok daha etkili olabilir. Kendi metin pasajlarına farklı anahtarlar atayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bir tuşa dokunmak ve bir ifadenin tamamına yapıştırılacak. Her bir yapıştırma işlemi yapmanız gerektiğinde cümleyi seçmek veya herhangi bir yerden tekrar kopyalamak zorunda kalmayacaksınız.

Klavye kısayollarına sahip metin parçacıkları

Metin parçacıklarını klavye kısayollarıyla yapıştırmak için, HotKeyP adlı ücretsiz bir uygulamayı indirmeniz gerekir . Sıkıştırılmış klasörü çıkartın ve içindeki HotkeyP.exe dosyasını çalıştırın.

Metin snippet'ini eklemek ve bir klavye tuşunu onunla ilişkilendirmek için Ekle düğmesine tıklayın. Ekle ekranında yapmanız gereken ilk şey Komut altındaki giriş alanının yanındaki küçük ok düğmesine tıklamaktır. Makro> Metin yapıştır'a gidin. Ardından, Parametreler'in altına yapıştırmak istediğiniz pasajı girin. Son olarak, en üste bakın ve boş giriş alanına tıklayın. Metni yapıştırmak için kullanmak istediğiniz tuşa dokunun.

İsteğe bağlı, ancak ayrıca bir açıklama vermelisiniz, böylece gerekirse daha sonra düzenlemek / yönetmek daha kolaydır.

Tamam'ı tıklayın ve ana uygulama arayüzüne dönün. Uygulamayı kapatın ve örneğin Not Defteri gibi metin girmenize izin veren herhangi bir uygulamaya gidin. Tuşuna dokunun, tüm snippet'i yapıştırın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

Mac OS X

Klavye Kısayolları ile PSD Dosyaları Arasında Katmanları Kopyalama ve Yapıştırma

, Windows

Kısayollar Nasıl Kullanılır ve Windows 10'da Ekran Klavyesinden Hızlıca Sayı Girme

Anahtarları Toplama

Harf tuşlarından hiçbirini bir metin pasajına atayamayacağınızı söylemeye gerek yok çünkü yazmanızı önler. Bununla birlikte, klavyenizdeki sayısal tuş takımını kullanabilirsiniz. Üstteki sayı tuşları çoğu giriş ihtiyacını karşılamak için fazlasıyla yeterli olacaktır. Escape, Sekme, Büyük Harfler, Ekle, Sil, PageUp, PageDown, Giriş ve Son tuşlarını da kullanabilirsiniz. Toplu olarak, yapıştırmanız gereken pasajları kapatacak tuşlar yeterli olmalıdır.

Hala yetersiz kalıyorsa, işlev tuşlarını kullanabilir ve son çare olarak, diğer tuşları Ctrl, Alt, Shift ve Win tuşuyla birleştirebilirsiniz. Bunu önermememizin nedeni, uygulanabilir bir çözüm olmayabilir. Testler sırasında, anahtar değiştirici anahtarlardan biriyle birleştiğinde snippet'ler yapıştırmaz. Bunun, zaten kullanımda olan anahtar combo ile yapması gerekiyor, bu yüzden onlarla şansınızı deneyin.

Bir önceki yazımız olan Windows 10 ve Mac'te etkileşimli Netflix içeriği nasıl izlenir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.