Microsoft Mağazası oyunları Windows 10'da Steam'e nasıl eklenir

Oyun yükleyebileceğiniz tek yer Steam değil. Oyunları çalıştırabilecek başka platformlar / uygulamalar var; örneğin, Xbox ve Xbox uygulaması veya Microsoft Mağazası. Kuşkusuz, hiç kimse gerçekten oyun aramak için Microsoft Mağazasına gitmiyor, ancak bazı oyunlar yalnızca orada bulunabilir. Yine de Steam'i tercih etseniz bile, yine de Microsoft Mağazası'ndan bir veya iki oyununuz olabilir. Öyleyse, bu Microsoft Mağazası oyunlarını Steam'e eklemek isteyebilirsiniz. İşte nasıl.

Steam, Steam dışı oyunlar eklemenizi sağlar, ancak Microsoft Mağazası uygulamaları listede görünmez. Etrafında dolaşmak için biraz kesmek var ama Windows 10 1809'da çalışmıyor gibi görünüyor. Steam'e Microsoft Mağazası oyunu eklemek hala mümkün ve süreç aslında çok daha kolay.

Steam'de Microsoft Mağazası oyunları

Steam'de Microsoft Mağazası oyunları eklemek için UWPHook adlı bir uygulamayı indirip yüklemeniz gerekir. Uygulamayı çalıştırın ve yüklü uygulamalar listesinden Steam'e eklemek istediğiniz oyunu seçin. 'Seçili uygulamaları Steam'e aktar' düğmesini tıklayın.

Steam çalışıyorsa, Sistem Tepsisinden çıkın ve ardından uygulamayı çalıştırın. Steam'i açın ve Kütüphane'ye tıklayın. Oyun kütüphanenizde görünmeli. Oynat düğmesine tıkladığınızda, oyun başlayacaktır.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Steam Oyunlarını Özel Dizine İndirme

Android

Telefonunda Steam Oyunlarını Oynamak için Steam Link Uygulamasını Nasıl Kullanılır?

Steam'e oyun eklediğinizde, oyunda oynadığınız süre burada kaydedilir. Bunun dışında, bunun başka faydaları yoktur. İsterseniz oyun için kategoriler de belirleyebilirsiniz.

Uygulamayı Steam'den kaldırmak istiyorsan, kolay. Uygulamayı açın, Kütüphanenize gidin ve oyuna sağ tıklayın. Bağlam menüsünden, 'Kısayolu sil' seçeneğini seçin, oyun sona erecek.

Başka oyunlarınız varsa, yani Steam'e eklemek istediğiniz Microsoft Mağazası dışındaki oyunlardan bunu yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Steam Kütüphanenize gitmek ve alttaki küçük artı butonunu tıklamak. Menüden 'Steam dışı oyun ekle'yi seçin ve eklemek istediğiniz oyunun EXE'sini seçin.

Microsoft Mağazası oyunlarındaki bu sınırlama yalnızca oyunların UWP uygulamaları olması ve normal masaüstü uygulamalarının sahip olmadıkları sınırlamaları nedeniyle vardır. Temelde Steam'in onu bulmasını ve kütüphanesine eklemesini engelleyen bir EXE dosyasının olmaması.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da Dosya Gezgini nasıl yönetici haklarıyla çalıştırılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.