Microsoft Word'de bir Filigran Nasıl Yapılır

2018 ve sosyal medyadaki fotoğrafların paylaşılması kolaydır. Ancak, şimdi fotoğrafların çevrimiçi olarak yayınlanmadan önce iki gerekli süreçten geçmesi gerekiyor – Filtreler ve Filigran. Filtreler ve filigran uygularken bir çocuk oyunu, tüm fotoğraf düzenleme uygulamaları sayesinde, bazen zorlu olduğunu kanıtlayan bir filigran yapıyor.

Ancak, Microsoft Word'ün yeni görüntü düzenleme özellikleriyle, içinde bir filigran görüntüsü oluşturmak zor değil. Şaşırdın mı? Evet, bazı filigranlar yapmak için Word'ü kullanabilirsiniz. Sadece birkaç resim düzenleme püf noktalarını ve yaratıcılık çizgisini birleştirmeniz gerekiyor ve siz sıralanacaksınız.

Neden Microsoft Word?

Merak ediyor olabilirsiniz – neden Microsoft Word'ü seçmelisiniz? Özellikle çevrimdışı ve çevrimiçi kullanım için çok fazla araç mevcut olduğunda. Sonuçta, görüntü düzenleme özelliklerini barındıran bir kelime editörüdür.

It’s all about simplicity

Microsoft, son on yılda Office uygulamalarında bir grup yaratıcı seçeneği yavaş yavaş ekledi. Word'ün yeni resim düzenleme özellikleri veya PowerPoint slaytlarına YouTube videoları eklemenin harika yolu olun.

Ayrıca, yazı tipi ve şekillerin eklenmesi onu filigran görüntülerinizi tasarlamak için ideal bir zemin oluşturur. Word'ün neredeyse tüm Windows makinelerinde mevcut olduğunu ve çalışmasının, Photoshop gibi karmaşık görüntü düzenleme araçlarını kullanmaktan çok uzak olduğunu unutmamak gerekir.

Tek gereken masaüstü uygulamasını başlatıyor ve birkaç basit adımı takip ediyor. Yani, başlayalım.

Also on Guiding Tech
10 Incredible Features of the New Paint 3D

Read More

Microsoft Word'de bir filigran oluşturma

Adım 1: Arkaplan şeklini seçin

Bir Word belgesi açın ve Şekiller kitaplığından bir şekil ekleyin. Basit bir daire olabilir ya da çeşitli şekilleri (ideal seçim) karıştırarak karmaşık bir tane oluşturabilirsiniz.

Yapmam gereken en önemli şeylerden biri, bir şekil seçip ikincisini yerleştirmektir. Örneğin, taban şekliniz olarak bir çevre seçtiyseniz. Yani, şimdi 2-3 kesikli daireler katmanlayarak deneyebilirsiniz.

Bunu yapmak için, ikinci resme sağ tıklayın ve Biçimi Biçimlendir'i seçin. Satırın üzerine gidin ve mevcut birçok Dash türünden birini seçin.

Pro Tip: You may also include an icon on your watermark image. 

2. Adım: Farklı Yazı Tiplerini Deneyin

Şekil ve simge ile işiniz bittiğinde, ifadeyi eklemenin zamanı geldi. Sadece tek bir kelime varsa, en çok mesleğinizi tanımlayan tek bir yazı tipini anlamanız gerektiğinden, şanslısınız demektir.

Ancak, birden fazla ise, endişelenmeyin. Word, resminizi öne çıkarmak için birleştirebileceğiniz çok sayıda yazı tipine sahiptir.

3. Adım: Resmi Olarak Kaydet

Tüm elemanları ekledikten sonra, görüntüyü tercihen PNG formatında kaydetme zamanı. Ve işte saçma bir kısım geliyor – Word bir dosyayı resim olarak kaydetmek için yerleşik bir mekanizmaya sahip değil.

Metin editörü, şekillerin bir resim ve doğru bir şekilde olmasını düşünmez. Eh, onlar sadece program için şekiller. Şimdi, filigranın resme inanması için Word'ü kandırmalıyız. Bu, Word'ün yerleşik ekran görüntüsü aracının kurtarmaya geldiği zamandır. Temelde Word belgenizin ekran görüntüsünü alır ve resim olarak kaydeder.

Filigranın resme inanması için Word'ü kandırmak zorundayız

Kırpma aracını kullanmak için yeni bir Word belgesi açın. Kırpma aracını yaklaşık 3-5 saniye içinde etkinleştirecek Ekle> Ekran Görüntüsü> Ekran kırpma seçeneğine tıklayın.

Tek yapmanız gereken alanı ilk belgeden işaretlemek ve hemen yeni sayfaya aktarılacaktır. Ekran görüntüsünü yakalarken imleci gözün dışına çıkardığınızdan emin olun.

Cool Tip: You can also use the Snipping tool in Windows 10.

4. Adım: Beğeninize Ayırın

Yakalanan ekran görüntüsü aktarıldıktan sonra, daha fazla anlam vermek için MS Word'ün yerleşik resim araçlarını kullanabilirsiniz. Eğer bu ilk defa buysa, sana şimdi Word'ün seçebileceği çok sayıda filtreye sahip olduğunu söyleyerek başlayayım.

Bir filtreyi uygulamak için, Artistik Efektler sekmesinden sadece birini seçin. Dairesel görüntüler için, resmi önce bir daireye kırpmanız gerekir (böylece efektler dışarı taşmaz). Kırpmayı etkinleştirmek için, resmin üzerine tıklayın, Biçim sekmesine gidin ve Kırpma> En Boy Oranı> 1: 1'i seçin.

Bunu yaptıktan sonra Şekle Kırp seçeneğini belirleyin ve yuvarlak bir şekil seçin ve resmi kırpın. Şimdi, filtreyi uyguladığınızda, dairesel kısma uygulanacaktır. Resmi ayarladıktan sonra, sağ tıklayın ve Resmi farklı kaydet'i seçin ve işte bu kadar. Çok zor değil, değil mi?

Also on Guiding Tech
6 Best Image Editing Apps for Creating Double Exposure on Windows 10

Read More

Sınırlamalar

Microsoft Word hiçbir şekilde bir grafik aracı değildir ve bu nedenle Word'de filigran görüntüleri oluşturmak kesinlikle şekillerin kullanımına ayrılmıştır. Yerleşik görüntü düzenleme paketi de güzel görüntüler oluştursa da kenarlar beyaz kalır.

Genelde yaptığım şey, güzel yuvarlak görüntülerden oluşan bir grup oluşturmak ve ardından arka planı saydamlaştırmak için LunaPic gibi bir çevrimiçi araç kullanmak.

LunaPic'i ziyaret edin

Hayal gücünü serbest bırak

Dedikleri gibi, daha fazla kısıtlama, sonuç daha iyi. Sadece yaratıcılığın vahşi koşmasına izin ver.

İnkar edilemez bir şekilde, bazı sınırlamalar vardır. Ancak parlak tarafta, bu yöntem basit ve basittir. Daha da önemlisi, çevrimdışı kullanım için idealdir.

Aşağı inmeden önce, fotoğraflarınızı filigranlarken izlemeniz gereken birkaç öğe vardır. Onları bir daha kontrol etmeyi unutma.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da Komut İstemi Dosya Uygulama Derneği Nasıl Ayarlanır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.