e
sv

NVIDIA RTX 30 SUPER Serisi Masaüstü İçin de Gelebilir

  • Okuma Süresi

    Dakika
  • Zorluk Seviyesi

    .Seviye
  • Yazım Süresi

    Dakika
  • Kategorisi

avatar
Alperen Bayraktar
0 arkadaş - 43 içerik
Takip Et

NVIDIA tarafından SUPER ifadesini taşıyan yeni mobil ekran kartı modellerinin geliştirilmekte olduğunu paylaşmıştık. Bu modellerin iyileştirilmiş performans sunması beklenirken, gelecek yılın başlarında tanıtılması bekleniyor. Son olarak isabetli tahminleri olan kopite7kimiNVIDIA RTX 30 SUPER serisinin GeForce RTX 3080 SUPER ve GeForce RTX 3070 SUPER şeklinde masaüstü için de geleceğini Twitter üzerinden paylaştı.

Yeni GPU’lar, Samsung tarafından mevcut seri ile aynı 8 nm düğümüyle üretilecek ve tasarım iyileştirmeleri ile gelecek. Ek olarak modeller, daha fazla CUDA çekirdeğine sahip olacak yeni bir GA103 yongasını temel alacak. GeForce RTX 3070 SUPER 8 GB VRAM’e sahipken, GeForce RTX 3080 SUPER 16 GB VRAM ile gelecek. GDDR6 veya GDDR6X belleğinin mi kullanılacağını veya Ti varyantlarının da SUPER olarak mı geleceğini henüz bilmiyoruz.

 

Henüz NVIDIA tarafından konuyla ilgili olarak resmi bir açıklama yapılmamış olduğunun da altını çizelim. Bununla birlikte kopite7kimi, geçmişte NVIDIA’nın RTX 3080 Ti’yi 12 GB GDDR6X VRAM ile Şubat ayında piyasaya süreceğini doğru bir şekilde tahmin etti.

Yaklaşan yeni modeller, makul bir fiyata stokta yüksek kaliteli bir ekran kartı bulmayı bekleyen herkes için oldukça muamma oluşturabilir, ancak fiyatların Mayıs ortasında zirveye ulaşmasından sonra durum giderek iyileşecek gibi görünüyor.

kaynak:technopat.net

Önemli:  Format Sonrası Kurulması Gereken Programlar 2021