OneDrive'daki eski dosya sürümleri nasıl geri yüklenir

OneDrive, Windows 10'da paketlenmiştir. Bunu kullanmak zorunda değilsiniz, ancak bunu kaldırmazsanız, oturum açmanızı sürekli olarak isteyecektir. Başlangıçta çalışır ve CPU'unuzu aşağı doğru sürükleyebilir, ancak sadece OneDrive varsa Buggy Hizmeti kullanırsanız, sürüm kontrolünün olduğunu bilmelisiniz. Bu sürüm denetimi, Windows 10'un sahip olduğu sürüm denetimi / dosya geçmişi özelliği dışında çalışır. OneDrive'daki eski dosya sürümlerini nasıl geri yükleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

OneDrive'daki dosya sürümleri

OneDrive'daki daha eski dosya sürümlerine erişmek için, web tarayıcınızda OneDrive'ı ziyaret etmeniz gerekir. Kullanıcı Arabirimi hangi dosyaların daha eski sürümlere sahip olduğunu göstermez. Bir dosyayı sağ tıklayın ve içerik menüsünden Sürüm Geçmişi'ni seçin.

Bu, dosyayı yeni bir sekmede açacak ve soldaki sütunda bulunan eski sürümlerini listeleyecektir.

Geri yüklemek istediğiniz sürümü seçin. Daha eski bir sürüme geri yükleyebilir veya eski bir sürümü indirebilirsiniz. Dosyaları karşılaştırmak veya aralarındaki farkları vurgulamak için seçenek yoktur.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10 On OneDrive Bir Dosyaya Doğrudan Bağlantı Nasıl Gidilir?

, Windows

Windows 10 On OneDrive Talep Üzerine Dosya Nasıl Gidilir?

İsterseniz, sürümlerden birini OneDrive'ınıza ayrı bir dosya olarak da kaydedebilirsiniz. Bunu yapmak için, kaydetmek istediğiniz sürümü açın ve sağ üstte, 'OneDrive'a Kaydet' adlı bir seçenek göreceksiniz. Tıklayın ve kaydetmek istediğiniz yeri seçin.

OneDrive, dosyaların eski sürümlerini uzun bir süre saklayabilir. 2015'te kaydettiğim dosyaların sürümleri var. Diğer bulut sürücülerinde, eski dosya sürümleri ücretsiz bir plandaysanız çok uzun süre saklanmaz. Dropbox onları otuz gün boyunca saklar, bu da dosyalarınızın eski sürümlerini takip etmek için oldukça iyi durumdadır.

OneDrive'ın çevrimiçi sürümü, DOCX veya XLSX dosyaları gibi bazı dosyaların eski sürümlerini açabilir, ancak bazı durumlarda, dosyanın eski sürümleri, tıklattığınızda tarayıcınızda açılmayabilir. Bu, dosyanız bozuk olduğu anlamına gelmez. OneDrive bir dosyayı açamadıysa ve / veya bir hata oluşturuyorsa, dosyayı masaüstünüze indirip orada açmayı deneyin.

OneDrive'ın hataları vardır ve bu hatalar sadece masaüstü uygulamasıyla sınırlı değildir. Web sürümü zaman zaman sıkıntıya girer ancak sonuç olarak dosyaların bozulmasının nadirdir.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da bir bağlantı bağlantısını oluşturma ve silme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.