Özel bir Windows 10 uyarısı nasıl alınır

Bildirimleri destekleyen uygulamalar sizi belirli olaylara karşı uyarabilir. Örneğin, Twitter uygulamasını yüklerseniz, diğer etkinliklere ek olarak, bir tweet’te ne zaman bahsedildiğini size söyleyebilir. Bu uygulamalar tarafından gönderilen bildirimler elbette uygulamanın yetenekleriyle sınırlıdır. Twitter uygulaması yalnızca Twitter etkinliğiniz hakkında bildirim gönderebilir ve başka bir şey yapmaz. Önceden belirlediğiniz metni, bir hatırlatıcıya benzer şekilde görüntüleyen özel bir Windows 10 uyarısına ihtiyacınız varsa, bunu yapmak için Özel Bildirim 10 adlı bir uygulamayı kullanabilirsiniz.

Özel Windows 10 uyarısı

Microsoft Mağazasından Özel Bildirim 10'u indirin. Uygulamayı çalıştırın ve bildirime ihtiyacınız olan şey ile Başlık ve İçerik alanlarını doldurun. Bildirimin ne zaman görüneceğini ve ne sıklıkta tekrarlanacağını değiştirin. Bildirim metnini ve saatini ayarladıktan sonra uygulamayı kapatabilirsiniz. Bildirim hemen görünmeyecek. Bu, Windows 10'un sahip olduğu bir sınırlamadır, ancak ilk uyarıyı aldığınızda, düzenli aralıklarla onları alırsınız.

Geliştirici uygulamayı süper önemli bildirimler için kullanmamanızı tavsiye eder. Güvenilir bir şekilde çalışıyor gibi görünüyor ama güvenmiyorsanız, kullanabileceğiniz alternatif yöntemler var.

Sınırlamalar

Özel Bildirim 10'un yetenekleriyle sınırlı olduğunu belirtmeliyiz. Size sadece bir bildirim gösterebilir. İhtiyacınız olduğunda bildirim tekrar eder ve istediğiniz zaman düzenleyebilirsiniz ancak uygulama tarafından oluşturulan yalnızca bir bildirim olabilir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da Özel Bir Tost Bildirimi Nasıl Gösterilir

Android

Windows 10'da Android Bildirimleri Nasıl Eşitlenir

Alternatifler

Windows 10 bildirim sistemi üzerinden bildirim gönderebilen ücretsiz bir uygulamaya ihtiyacınız varsa, Cortana'yı kullanabilirsiniz. Cortana, diğer şeylerin yanı sıra, size hatırlatıcılar oluşturabilir ve gönderebilir ancak Cortana hayranı değilseniz, özel bir tost bildirimi almak için PowerShell'i kullanabilirsiniz. Uygulamanın size verdiği UI'dan biraz daha fazla iş ancak herhangi bir sayıda bildirim göndermek için kullanabilirsiniz.

PowerShell yöntemi biraz karmaşık ama son derece esnek. Görev Zamanlayıcı ile çalışır, böylece istediğiniz sayıda komut dosyasını tetikleyen çok sayıda görev oluşturabilirsiniz. Bildirim metninden kullandığı simgeye kadar her şey özelleştirilebilir ve Görev Zamanlayıcı ile birlikte kullanırsanız, uyarıyı sayısız tetikleyiciden alabilirsiniz.

Size bildirim gönderebilecek diğer hatırlatıcı uygulamalara da bakabilirsiniz. Cortana'yı kullanmaya karşı olabilirsiniz, çünkü kaynak aç olma eğilimindedir, ancak bunun dışında alternatif, hafif seçenekler vardır.

Bir önceki yazımız olan Harici IP adresinizi Windows 10'da Komut İstemi'nden nasıl ararken başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.