Pencere 10 1809 Güncellemesinden Sonra Ses Çıkış Aygıtı Nasıl Onarılır

Büyük, iş kesintileri, utanç verici hatalar olmasaydı, Windows 10 güncellemesi olmazdı. Windows 10 1809'da yeni bir hata ortaya çıktı, böylece kullanıcılar herhangi bir ses çıkışı alamıyorlar. Windows 10, yüklü hiçbir ses çıkışı aygıtı olmadığını veya herhangi bir ses almadığını söyler. Çoğu kullanıcı bunu HP makinelerinde yaşadı, bazıları da Dell sistemlerinde yaşadı.

Bu yine bir sürücü sorunudur ve düzeltilmesi kolay değildir. Bu hatanın sisteminizde nasıl ortaya çıktığı büyük ölçüde değişir.

Çözüm

Çözüm, Intel SST ses sürücülerini kaldırmaktır. Bu sürücüler Windows 10 tarafından yüklenmiş gibi görünüyor ve RealTek ses sürücülerinin çalışmasını engelliyorlar. Zor kısım, Intel SST ses sürücülerinden geri geliyor gibi görünüyor.

Aygıt Yöneticisi'ni açın ve aygıtların Ses, Video ve Oyun Denetleyicileri grubunu genişletin. Intel SST'nin yüklü olup olmadığını görmek için bu cihazların altında kontrol edin. Birden fazla giriş olabilir.

Her birini sağ tıklatın ve bu sürücüleri kaldırmak için kaldırma seçeneğini kullanın. Bir kez kaldırıldı, RealTek ses sürücüleri yeniden yükleyin ve yükleyin.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da İki Farklı Cihaza Ses Çıkışı Nasıl Yapılır

, Windows

VLC Player'da 5.1 Ses Suresine Varsayılan Ses Çıkışını Ayarlama

Sürücüleri kaldıramazsanız veya Windows 10 tekrar yüklerse, her Intel SST girişini sağ tıklayın ve bunlardan herhangi birinin geri alınabileceğini görün. Bunlardan herhangi birinin geri dönüş seçeneği etkinse, bunu kullanın ve RealTek ses sürücülerini yükleyin.

RealTek ses sürücülerinin sisteminizde kurulu olması mümkündür, ancak Intel SST sürücülerinin bulunması RealTek sürücülerinin çalışmasını engeller; bu yüzden onları kaldırmanız gerekir.

Geri dönüş seçeneği yoksa ve Intel SST sürücülerini kaldırmak bir süre sonra geri getirir, iki şeyden birini deneyebilirsiniz. Sisteminiz için RealTek sürücülerini indirin ve Intel SST sürücülerini kaldırdıktan sonra, RealTek sürücülerini Aygıt Yöneticisi'nden elle yükleyin. Aygıt Yöneticisinin diğer sürücüleri aramasına izin verin, ancak doğru olanı bulamıyorsa, karşıdan yüklediğiniz sürücüyü kullanın ve yükleyin. Bundan sonra, Windows 10'u, bunun için bir düzeltme bulunana kadar sürücüleri güncellemeden durdurun.

Buradaki zorluk, Intel SST sürücülerini sisteminizden alıp uzak tutmak olacak. Ne yazık ki, bu hatanın doğası gereği, tüm sistemler için özel talimatlar veremeyiz, ancak bunu düzeltmek için ne yapmanız gerektiğine dair genel bir fikriniz olduğunda, spesifik bilgilerinizi düzeltmenize izin verecek bilgileri arayabilirsiniz. sistemi.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da PDF'ye Dosya Dönüştürme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.