Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/forge/windowsyardim.com/wp-content/themes/napoli/functions.php on line 73
Photoshop belge hazır ayarları nasıl yedeklenir | Windows Yardım

Photoshop belge hazır ayarları nasıl yedeklenir

Photoshop'ta tuvalin belirli bir boyutta olduğu sık sık belgeler oluşturuyorsanız, bu boyutu ön ayar olarak kaydetmek iyi bir fikirdir. Photoshop'ta önceden ayarlanmış bir belge, önceden tanımlanmış birkaç temel özelliği olan yeni bir dosyayı hızlıca açmak için kullanılabilir; örneğin, tuval boyutu, çözünürlük, renk modu, vb. Photoshop belge hazır ayarları yalnızca durumda. Aynı ön ayarları hızlı bir şekilde farklı bir sisteme eklemek için yedeklemeyi kullanabilir veya yeni bir yükleme yaparsanız bunu sisteminize geri yükleyebilirsiniz.

Belge hazır ayarları oluşturma

Belge hazır ayarları oluşturmak oldukça kolaydır ve buradaki işlemi ayrıntılarıyla anlattık. Ön ayar eklediyseniz, yeni belge oluştur penceresindeki Kayıtlı sekmesinde göründüklerinden emin olun. Eğer yaparlarsa, onları yedekleyebilirsiniz.

Belge hazır ayarlarını yedekleme

Belge ön ayarları hem macOS hem de Windows 10'da yedeklenebilir. İşlem bir dosyayı yedeklemeyi içerir ancak dosyanın nereye kaydedildiğini bilmeniz gerekir. Photoshop'un en son sürümünü çalıştırmıyorsanız, dosyayı aşağıda verilen konumlarda bulamayabilirsiniz ancak Adobe Photoshop Ayarları adlı bir klasörü arayın ve orada olması gerekir.

Windows 10

Dosya Gezgini'ni açın ve aşağıdakini konum çubuğuna yapıştırın;

%APPDATA%AdobeAdobe Photoshop CC 2018Adobe Photoshop CC 2018 Settings

Açılan klasörde New Doc Sizes.json adlı bir dosyayı arayın. Yedeklemeniz gereken dosya budur. İsterseniz, Not Defteri'nde veya başka bir metin düzenleyicide açabilir ve hazır ayarları doğrudan düzenleyebilirsiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

Mac OS X

Photoshop'ta Özel Bir Tuval Hazır Ayarı Nasıl Oluşturulur

, Windows

Photoshop'ta Dosyaları Otomatik Kurtarma

Mac os işletim sistemi

MacOS'ta aşağıdaki konuma gitmeniz gerekir. YourUser bölümünü kendi kullanıcı adınızla değiştirdiğinizden emin olun.

YourUser/Library/Application Support/Adobe/Adobe Photoshop CS4/Presets

Bu konumda New Doc Sizes.json dosyasını arayın. Yedekleyin ve tekrar tekrar açın ve ön ayarları doğrudan düzenleyin.

Belge hazır ayarlarını içe aktarma

Dosyayı içe aktarmak oldukça kolaydır. Photoshop'un elbette kurulu olması gerekir, böylece dosyanın girdiği dizin zaten oradadır. Uygulamanın çalışmadığından emin olun. İşletim sisteminiz için doğru dizini açın ve dosyayı buraya yapıştırın.

Photoshop'u açın ve Belge Oluştur penceresi, orijinal olarak sahip olduğu tüm hazır ayarları içermelidir. Kayıtta görünüp görünmediklerini görmek için Kayıtlı sekmesini kontrol etmek iyi bir fikir olabilir. Yalnızca Son sekmesinde görünürlerse, gerek duymanız ender görülen olsa da tekrar kaydetmeniz gerekebilir.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da Microsoft Mağazası'ndaki sıkışmış indirmeler / güncellemeler nasıl düzeltilir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.