Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/forge/windowsyardim.com/wp-content/themes/napoli/functions.php on line 73
Photoshop, Windows 10'daki Yeni İçerik Menüsü seçeneğine nasıl eklenir | Windows Yardım

Photoshop, Windows 10'daki Yeni İçerik Menüsü seçeneğine nasıl eklenir

Yeni içerik menüsü seçeneğine herhangi bir uygulamayı ekleyebilirsiniz. Windows kayıt defterinde bir düzenleme gerektiriyor olsa da yapmak oldukça basit. İçerik Menüsünü bir GUI ile düzenlemenize izin veren uygulamalar vardır ve kayıt defterine bakmaktan memnun değilseniz, iyi bir alternatiftir. Çoğunlukla, kayıt defteri düzenlemesi ve bu uygulamalar, Photoshop'u Yeni İçerik Menüsü seçeneğine ne zaman ekleyeceğiniz haricinde harika çalışır.

Photoshop ile farklı türlerde dosyalar oluşturabilirsiniz, yani farklı tuval boyutlarına sahip dosyalar oluşturabilirsiniz. Photoshop'ta varsayılan tuval boyutu yoktur ve oluşturduğunuz her yeni dosya için, önce tuvalinizin boyutunu belirtmeniz gerekir. Bu, uygulamanın normal hileler yoluyla Yeni içerik menüsü seçeneğine eklenmesini engelleyen şeydir. İşte işe almak için nasıl.

Photoshop Şablonu

Photoshop'u Yeni İçerik Menüsü seçeneğine eklemek için, bir şablon dosyası oluşturmanız gerekir. Bir şablon dosyası temelde, ayarlayacağınız önceden ayarlanmış bir tuval boyutuna sahip bir katman dışında, içinde hiçbir şey bulunmayan sıradan bir Photoshop dosyasıdır.

Photoshop'u açın ve yeni bir dosya oluşturun. Tuval boyutunu seçin ve sonra PSD olarak kaydedin. Herhangi bir isim verin. Bağlam Menüsündeki Yeni seçeneğinde ad görünmeyeceğinden, ne denildiği önemli değildir.

Dosyayı oluşturduktan sonra, aşağıdaki konumu açın ve buraya yapıştırın. Bunu yapmak için yönetici haklarına ihtiyacınız olacak.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da Sağ Birlikte Aç 'İçerik Menüsünde' Birlikte Aç 'Seçeneğini Geri Getirmek

, Windows

Windows 10'da Dosya Gezgini'nde Yeni Öğe Menüsündeki Uygulamaları Ekleme veya Kaldırma

C:WindowsShellNew

Windows Kayıt Defterini Düzenle

Kayıt defteri düzenleyicisini açın ve aşağıdaki konuma gidin;

ComputerHKEY_CLASSES_ROOT.psd

.Psd anahtarını genişletin. Altında bir ShellNew anahtarı olmalı. Orada değilse, .psd tuşuna sağ tıklayarak ve içerik menüsünden Yeni> Anahtar'ı seçerek oluşturun.

ShellKey'i oluşturduktan sonra, sağdaki bölmenin içine sağ tıklayın ve Yeni> Dize Değeri'ni seçin. Bu değeri NullFile olarak adlandırın.

Yine sağ bölmenin içinde sağ tıklayın ve Yeni> Dize Değeri öğesini seçin. Bu değeri DosyaAdı olarak adlandırın. Çift tıklayın ve C: Windows ShellNew klasörüne taşıdığınız şablon dosyasının tam yolunu girin. Bu gibi görünmeli;

C:WindowsSHELLNEWTemplateFileName.psd

Bunu yaptıktan sonra kayıt defterini kapatın ve herhangi bir yeri sağ tıklayın. Bağlam menüsündeki Yeni seçenek Photoshop’u seçenek olarak listeleyecektir. Görünmezse, Dosya Gezgini'ni yeniden başlatın.

Dosya Gezgini'ni yeniden başlatmak için, Görev Yöneticisi'ni açın ve İşlemler sekmesinde Windows Gezgini'ni arayın. Seçin ve altındaki Yeniden Başlat düğmesine tıklayın.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da birim OSD'yi nasıl özelleştirme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.