Photoshop'ta Nesneleri Belirli Bir Konuma Nasıl Taşıyalım

Photoshop, tuval boyutunu istediğiniz herhangi bir şeye ayarlamanızı sağlar. Boyutu piksel cinsinden veya inç olarak ayarlayabilirsiniz ve bir dosya üzerinde çalışırken bunu değiştirebilirsiniz. Oluşturduğunuz her bir tuval için, üzerindeki her piksel x ve y koordinatlarında tanımlanan bir konuma eşlenir. Bu koordinatlar, Photoshop'ta nesneleri belirli bir konuma taşımak için kullanılabilir ve bunları döndürmenize izin veren açıları vardır.

X / y Koordinatları bul

Öncelikle Photoshop'un tercihlerini Düzenle> Tercihler'den açın. Birimler ve cetvellere gidin ve birimleri inçten piksele değiştirin.

Sonra, bir nesneyi tuvale bakarak nereye taşımak istediğinizi bildiğinizi varsayarsak, adresini, yani x / y koordinatlarını bulmanız gerekir.

Bilgi penceresini göstermek için Pencere> Bilgi'ye gidin. Fare imlecini, x / y koordinatlarını bulmak istediğiniz alanın üzerine getirin.

Bilgi penceresi, imlecinizin geçerli konumu için tam koordinatları söyleyecektir. Farenizi hareket ettirirseniz, gerçek zamanlı olarak güncellenir. Koordinatları not alın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Photoshop: Özel Bir Açıda Bir Katmanı Döndürün

, Windows

Bir Katmanın Boyutlarını veya Photoshop'ta Bir Öğenin Nasıl Bulunur

Nesneleri Taşı

Nesnenin bulunduğu katmanı seçin ve serbest dönüştürme moduna girmek için Ctrl + T (Windows) veya Command + T (Mac) klavye kısayoluna dokunun. Üst çubukta, x / y koordinatlarının giriş alanlarını göreceksiniz. Bir önceki bölümde not ettiğinizleri girin ve nesne o konuma taşınır.

Nesneler, merkezlerine göre konumlandır; yani, nesne serbest dönüşüm modundayken görüntülenen merkez, x / y koordinat alanlarında belirttiğiniz konumdur. Nesne, sol üst kenarından yerleştirilmemiş.

Bunun anlamı, tüm katman merkezinin kullanılacağıdır. Nesnenin doğru bir şekilde taşındığından emin olmak için, bir katmandaki bir noktanın fazladan piksel değeri olmadığından emin olmalısınız. Sadece kullanmak istediğiniz nesne katmanda bulunmalıdır.

Bir nesneyi nereye taşıyacağınızı bulmaya çalışırken, kılavuzları ve ızgaraları da kullanmanıza yardımcı olabilir. Bir nesneyi belirli bir konuma yapıştırmanız gerekiyorsa ve x / y koordinatları sizin için çalışmıyorsa, onları sürükleyin ve kesişme noktaları oluşturun. Birbirine göreceli olarak iki veya daha fazla katmanı tutmanız gerekiyorsa ve bunları doğru bir şekilde yerleştirdikten sonra kilitleyin. Yanlış koordinatları girerseniz öğeleri tuval dışı konumlandırmak mümkündür, böylece nesneniz kaybolursa geri alabilirsiniz, ya da sadece anahattını bulmak için fare imlecini sürükleyin. Uzaklaştır ve bulmak daha kolay olacaktır.

Bir önceki yazımız olan VPN ve Proxy Arasında Fark Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.