Pokèmon Go'daki diğer oyuncularla nasıl savaşılır

Pokèmon Go ilk lansmanından beri oyuncular büyük bir özellik istemişlerdir; diğer oyuncularla savaşma yeteneği. Oyunun amacı sadece Pokèmon'u yakalamak ve geliştirmektir. Aynı zamanda savaşları kazanmak. Oyun geliştikçe, savaşın farklı yönleri oyuna eklendi. Spor salonu savaşları ve baskınlar popüler olmuştur ve şimdi, Pokèmon Go'da diğer oyuncularla savaşabilirsiniz.

Bu, uygulama güncellemesiyle eklenen yeni bir özelliktir. Hem iOS hem de Android'de kullanılabilir.

Eğitmen Gereksinimleri

Diğer eğitmenlerle savaşmak için eğitmenler en az seviye 10 olmalıdır. Eğer antrenörünüzün seviyesi 10'un altındaysa, savaşa veya savaşa herkese meydan vermeden önce 10'a ulaşmanız gerekir. Antrenman seviyenizi kontrol etmek için Pokémon Go uygulamasını açın ve ana ekranda sol alt köşeye bakın. Profilinizin avatarı altında, mevcut düzeyinizi belirten bir sayı göreceksiniz.

Diğer oyuncularla savaş

En azından 10. seviyede olduğunuzu varsayarak, uygulamanın ana ekranında yakındaki Pokémon Go seçeneğine dokunun. Yakındaki özellik sadece yakındaki Pokémon'u değil, aynı zamanda size fiziksel olarak yakın olan eğiticileri de listelemiyor. Ne kadar yakın? Bir eğiticinin QR kodunu bir savaşa zorlamak için tarayabilmelisiniz. Bu, bir savaş başlamadan önce kodlarını almanız gerektiği anlamına gelir.

Bu yabancılarla konuşmayı içerecek, bu yüzden dikkatli ol.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

iOS

Pokèmon Go'da Bir Spor Dövüşü İçin En İyi Pokémon Türünün Ne Olduğunu Bulma

Android

Pokèmon Go'da Bir Spor Salonuna Nasıl Katılabilirsiniz

Ayrıca arkadaşlarınıza bir savaşa da meydan okuyabilirsiniz ve bu durumda savaşmak için aynı bölgede olmanıza gerek yoktur. Anahtar yine QR kodudur, ancak arkadaşlar için zaten onların kodları vardır.

Savaş biçimi

Pokèmon Go'daki diğer oyuncularla savaşırken, önce bir lig seçmelisin. Bir lig, savaşta kullanabileceğiniz Pokémon'un CP'sine bir üst limit koyar. Liginizi seçtikten sonra, savaşta kullanmak istediğiniz Pokémon'unuzu seçmek zorundasınız. İsterseniz resmi eğitmenlerle de savaşabilirsiniz.

Savaş başladıktan sonra, bir spor savaşıyla aynı modeli takip edecektir. Her antrenörden biri olan iki Pokémon karşılaşacak. Diğer Pokémon'a saldırmak için ekranınıza dokunmanız ve saldırıları atlatmak için yana doğru kaydırmanız gerekir. Pokémon, özel saldırılarını ücretlendirildikten sonra kullanabilecektir. Rakip antrenörün savaşa kattığı üç Pokémon'u yen ve kazan.

Bir önceki yazımız olan Bir uygulamayı Windows 10'da nasıl kapatılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.