e
sv

Pratik Bir Şekilde Video Düzenlemenize İmkan Tanıyan Bu Programlar ile Harika Paylaşımlara İmza Atacaksınız!

 • Okuma Süresi

  Dakika
 • Zorluk Seviyesi

  .Seviye
 • Yazım Süresi

  Dakika
 • Kategorisi

avatar
Alperen Bayraktar
0 arkadaş - 43 içerik
Takip Et

Youtube, Instagram, Facebook gibi sosyal medya ortamlarının popülerleşmesi ile video düzenleme programlarına gösterilen ilgi de arttı. Siz de yaratıcılığınızı sergilemeye yardımcı olan video editing programları ile hayallerinizin sınırlarını zorlayabilirsiniz. Piyasada çok sayıda video düzenleme programı bulunuyor, bu yazıda sizler için en kolay programları derledik.

Kolay kullanıma sahip video düzenleme programları sayesinde bu işe yeni başlayanlar bile pratik şekilde video editleyebilir. Farklı video formatlarını destekleyebilen ve pratik şekilde video üretmeye yarayan bu programlar içinden en öne çıkanları tespit ettik.

FİLMORA VİDEO DÜZENLEME PROGRAMI

Videolarınızı dakikalar içinde oluşturmanıza ve düzenlemenize olanak tanıyor. Windows; Win10 / Win8 / Win7 (64 bit OS) ve MAC; macOS 10.12 – macOS 11 (Big Sur) versiyonlarını destekliyor. Başlık aracı, mobil versiyonu ve ekran düzenleme özelliklerine ek olarak “Kolay mod” ile de gözde bir video düzenleme aracı olarak karşınıza çıkıyor.

APPLE iMOVIE

MAC ya da iOS kullanıcısıysanız ücretsiz olarak bu programa sahip olabilirsiniz. Oldukça kolay bir kullanım imkanı sunan iMovie, video düzenleme konusunda işinizi bir hayli kolaylaştıracak.

LUMEN5

Teknik bilginiz olmasa bile kolayca kullanabileceğiniz Lumen5’in ücretsiz versiyonu ile 480p videolar oluşturabilirsiniz. 1080p HD videolar için ise ücretli versiyona ihtiyaç duyacaksınız. Uygulama, sürükle-bırak arayüzü ile de dikkat çekiyor.

NERO VİDEO

Rakiplerine hesaplı maliyetiyle fark atan Nero Video programı da kolay bir kullanım sunuyor. Pratik bir şekilde birbirinden keyifli videolar oluşturmanıza imkan tanıyor.

Önemli:  Windows 10 ISO Dosyası Nereden İndirilir?

COREL VİDEO STUDIO

Rakipleri gibi 360 derece VR ve 4K desteği sunan Corel Video Studio’nun sunduğu en büyük fark; hareket takibi özelliği taşıması. Tek seferlik bir ödemeyle sahip olacağınız bu program, hareket takibi açısından en iyiler arasında yer alıyor.

CYBERLINK POWER DIRECTOR

Biraz daha ileri düzey bir deneyim sunan Cyberlink Power Director, en hızlı video düzenleme araçları arasında yer alıyor. Hızının dışında kapsamlı efekt paketi de ilgi çekiyor.

INVIDEO

Yeni başlayanlar kadar uzman kullanıcılara da hitap eden inVideo programı, 4000’den fazla şablon, 8 milyonun üzerinde iStock görseli ve videosu sunarak rakiplerine fark atıyor.

PROFESYONEL VİDEO DÜZENLEME PROGRAMLARI

Daha ileri düzey video düzenleme araçlarını tercih etmek istiyorsanız Adobe Premiere Elements, Pinnacle Studio ve Adobe Premiere Pro da ilginizi çekebilir. İlk başta karmaşık gelse de bu programlara da hızlıca alışabilirsiniz.

KAYNAK:muhalifgazete.com

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.