Rainmeter Skins Top Nasıl Pin için

Yağmur ölçer derilerinin iki amacı vardır; masaüstünüzün güzel görünmesini ve ekranınıza yararlı bilgiler eklemesini sağlayın. Bazı kaplamalar sadece küçük gereçler eklerken diğerleri tüm panelleri ekler. Varsayılan olarak, bazı kaplamalar, masaüstünüzde açık kaldığınız herhangi bir uygulamayı engellemeye eğilimlidir. Kendinizi masaüstünüzün üst kısmına otomatik olarak sabitlemeyen bir cildiniz varsa, ne tür olduklarına bakılmaksızın Rainmeter kaplamalarını iğneleyebileceğinizi bilmek sizi şaşırtabilir.

Yağmur ölçer dış görünümleri, cildin kendisi tarafından üst kısma tutturulabilir veya Yağmur Ölçer yapılandırma dosyasını düzenleyebilirsiniz. Her ikisi de aynı şeyi yapıyor ve nasıl bir cilde üst üste gelmek istediğinize karar vermek size kalmış.

Pin Rainmeter Skin To Top

Rainmeter cildiniz etkinleştirilmişse, masaüstünüzden en üste sabitleyebilirsiniz. Seçenek biraz gömülü ama orada.

Cildi sağ tıklayın ve Ayarlar> Konum> En üstte kalıncaya gidin.

Bu hile yapmalı. Cildiniz şimdi açtığınız tüm uygulamaların üzerine eklenecektir. Cildin şeffaflığını azaltmak iyi bir fikirdir. Tüm ciltler için şeffaflığı yönetebilirsiniz. Cilde özgü bir özellik değil. Ayrıca, uygulamaların ve cildin arkasındaki öğelerle etkileşime girmek istiyorsanız, cilt için tıklamayı etkinleştirin. Yine, cildin belirli bir özelliği değil.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da Birden Çok Monitör Üzerinde Yağmuru Kaplamalarını Görüntüleme

, Windows

Windows 10 için 10 Great Rainmeter Skins

Rainmeter.ini dosyasını düzenlemek için bir cildi üst üste sabitlemek isterseniz, yapabilirsiniz. Rainmeter.ini dosyasını açın. Aşağıdaki konumda olmalıdır;

C:Program FilesRainmeter

Rainmeter.ini dosyası, Rainmeter'a eklediğiniz her bir cildin özelliklerini listeleyecektir. Cildin 'yüklenmiş' olup olmadığı farketmez. Üstüne sabitlemek istediğiniz cildi bulun ve 'AlwaysOnTop' değerini 1 olarak değiştirin. Değişikliği dosyaya kaydedin ve Rainmeter'dan çıkın ve tekrar çalıştırın.

Bu, bir cildi düzenlemenin en kolay yolu olmadığını söylemektedir, ancak üstte kalmayı reddeden sorunlu bir cildiniz varsa, Rainmeter.ini dosyasına bakmak isteyip istemediğinizi görebilirsiniz. üstüne yapış.

Taşınabilir sürümü yüklediyseniz, Rainmeter.ini dosyasının konumu farklılık gösterebilir. Dosyayı bulmakta sorun yaşıyorsanız, Rainmeter Manager'ı açın ve Kaplamalar sekmesinin altındaki Ayarları Düzenle düğmesini tıklayın. Bu, Rainmeter.ini dosyasını not defterinde açacaktır.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da VLC oynatıcınızla ekranınızı nasıl kaydedersiniz başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.