Serin Not Defteri İpuçları, Tricks ve Hacks Sen Tüm Denemelisiniz

Tüm Not Defteri için Microsoft tarafından sağlanan basit bir metin editörü olarak bilinir. Ancak Not Defteri düşünüldüğü kadar basit değildir. Yapabileceğiniz birçok Not Defteri İpuçları, Hileler ve kesmek vardır. Birçok bilinmeyen uzantı dosyasını açmak için not defteri kullanılabilir. Not defterinde, daha sonra derlenebilecek ilk kodu yazabiliriz. Çok üretken kılan hileler, hackler ve birçok komut içerir. Bu yüzden Windows 10 dahil olmak üzere tüm Windows sürümlerinde Not Defteri'ni kullanarak süper harika hileleri kontrol edelim.

Not Defteri İpuçları Hileler

1. Bilgisayarınızı Not Defteri Kullanarak Nasıl Kapatma

Notepad'de aşağıdaki kodu kullanarak bir simgeyi çift tıklatarak sistemi kapatabilirsiniz. Aşağıdaki kodu Not Defteri'nde yazın ve bir .vbs dosyası olarak kaydedin. Sadece bastırarak sisteminiz kapanacaktır.

2. Not Defteri kullanarak bir Günlük veya Günlüğü veya Kişisel Kitap nasıl oluşturulur

Bunun için, Not Defteri ve Türü Açmanız gerekir. İlk satırda LOG. Ardından dosyayı Log.txt veya başka bir ad .txt dosyası olarak kaydedin. Bu günlük dosyasını her açtığınızda, not defteri otomatik olarak açıldığı tarihi ve saati girer.

3. How to create fake windows errors

Not Defteri'ni açın ve X = Msgbox yazın (“Hata mesajınız buradadır”, 0 + 16, “Hata mesajının başlığı burada gider”). Şimdi dosyayı error.vbs ile kaydedin ve ardından sahte pencereler hata iletinizi oluşturmak için dosyayı tıklatın.

4 How to Convert Text to Speech

Kodu aşağıya kopyalayıp not defterine yapıştırın ve bir .vbs dosyası olarak kaydedin. Dosyaya çift tıklayın ve bir komut istemi açar. Bilgisayarın konuşmasını istediğiniz cümleyi girin ve Tamam'a basın.

Dim mesajı, sapi mesajı = InputBox (“Ne dememi istiyorsun?”, “Bana Konuş”) Set sapi = CreateObject (“sapi.spvoice”) sapi.Speak mesajı

5. How to hit Enter continuously

Enter tuşuna sürekli olarak basmak yerine tekrar basmak istiyorsak, aşağıdaki kodu kullanabiliriz. Bir not defterine yazın ve .vbs dosyası olarak kaydedin.

WshShell = wscript.CreateObject (“WScript.Shell”) setini ayarla wscript.sleep 100 wshshell.sendkeys “~ (enter)” döngüsünü ayarla

Bir önceki yazımız olan Windows PC'de iMessage'i İndirme ve Yükleme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.