e
sv

Siber savaşlar arttı, Türk firmasını Deloitte aldı

  • Okuma Süresi

    Dakika
  • Zorluk Seviyesi

    .Seviye
  • Yazım Süresi

    Dakika
  • Kategorisi

avatar
Alperen Bayraktar
0 arkadaş - 43 içerik
Takip Et

İlk firmasını da ABD’lilere satmıştı

Deloitte’un resmi sitesinde de duyurulan bilgilere göre Londra merkezli firmaya ait Deloitte Risk & Financial Advisory, New Jersey merkezli güvenli ağ erişim şirketi TransientX, Inc.’in ana hissedarı oldu. Deloitte’un Yöneticisi Deborah Golden, “TransientX dahil, siber uygulama satın alma stratejimiz tamamen kendi hizmetlerimizi desteklemek için yapılıyor” dedi. TransientX CEO’su ve kurucusu Egemen Taş, “TransientX’i, kuruluşların çeşitli kullanım durumlarında esnek, sorunsuz ve kapsamlı bir şekilde Sıfır Güven Ağ Erişimini benimsemelerine yardımcı olmak için oluşturduk. Deloitte’a katılarak, uzaktan çalışma ve satıcı işbirliği için güvenliği artıracak yeni yaklaşımımızı sunabileceğiz” diye konuştu.

ABD’de siber güvenlik alanında faaliyet gösteren TransientX şirketinin kurucusu Egemen Taş, Türkiye’de üniversite öğrencisiyken kurduğu “Korugan” adlı siber savunma şirketini Amerikan firmasının satın almasıyla ABD’ye taşındı.

Amerika’nın 7 büyük siber şirketinden biri

Ardından TransientX’i kuran Taş, 15 yıldır bu ülkede yaşıyor. Taş’ın 2018’de kurduğu, ABD’nin en büyük 7 siber güvenlik şirketinden biri olan TransientX’in çoğu mühendis 90’dan fazla çalışanı var. Öte yandan TransientX’i alan Deloitte ise sektörünün en köklü firmalarından. 1846 yılında William Welch Deloitte tarafından Londra’da kurulan Deloitte, 150 ülkede faaliyet gösteriyor. 2020 yılı verilerine göre 47.6 milyar dolar ciro yapan firma, 335 bin çalışana sahip.

kaynak:dunya.com

Önemli:  Türkiye'de siber güvenlik farkındalığı, pandemi sürecinde artış gösterdi!
judi bola