Sistem Yazdırma İletişimini Kullanarak Chrome'dan Nasıl Yazdırılır

Dosyaları doğrudan Chrome'dan yazdırabilirsiniz. Chrome'da, bir metin dosyasında veya bir görüntüde açık bir PDF dosyanız varsa, yazdırma iletişim kutusunu açmak için Ctrl + P klavye kısayoluna dokunabilirsiniz. Gördüğünüz iletişim kutusu, yazıcınızdan bağımsız olarak, her zaman aynı görünecek olan, kendi yazdırma arabirimidir. Yazıcınız daha zengin yazdırma seçeneklerine sahip olabilir veya varsayılan olanları desteklemeyebilir, ancak Chrome az ya da çok kayıtsızdır. Chrome'dan yazdırmanız gerekiyorsa, sistem yazdırma iletişim kutusunu kullanmaya devam edebilirsiniz.

Chrome Sistem Yazdırma İletişim Kutusu

Chrome'un sistem yazdırma iletişimine ulaşmanın iki yolu vardır. Ctrl + P klavye kısayoluna zaten basmışsanız, sol sütunun en altındaki 'Sistem kullanarak yazdırma' iletişim kutusunu bulun.

Doğrudan sistem yazdırma iletişim kutusuna atlamak için Print + Shift + P klavye kısayolunu kullanabilirsiniz.

Chrome yazdırma iletişim kutusu basittir, ancak yazdırdığınız kağıdın boyutunu değiştirmenize, basılacak kopya sayısını seçmenize, özel kenar boşluklarını ayarlamanıza ve dikey ile manzara arasında seçim yapmanıza olanak veren temel ayarlara sahiptir. düzenleri. Bu ayarları bulamıyorsanız, sol sütundaki Diğer Ayarlar seçeneğini tıklayın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da Microsoft Edge'de Siyah Beyaz Nasıl Yazdırılır

Android

Telefonunuzdan Masaüstü Yazıcıya Nasıl Yazdırılır

Elbette, Chrome'un sisteminizin yazdırma iletişim kutusunun destekleyebileceği gelişmiş renk yönetimi seçenekleri yoktur. Sistem iletişim kutusu, bulanık metin için para kazanmanıza, yazdırma işinde toner tasarrufu yapmanıza ve hatta bir filigran eklemenize olanak tanır. Yine, yazıcınızın neler yapabileceğine bağlı olarak sistem yazdırma iletişiminde daha fazla veya daha az seçenek görebilirsiniz.

Chrome, diğer tarayıcıların yapmadığı birçok şey için basitleştirilmiş bir arayüz sağlar. Firefox one için, yazdırma işlerini doğrudan sistem yazdırma iletişim kutusuna gönderir. Diğer yandan Chrome'un, görev yöneticisinin kendi basitleştirilmiş sürümüne sahip olması gibi basitleştirilmiş bir sürümü vardır.

Yazıcınıza Chrome aracılığıyla yazdırma işleri gönderiyorsanız ve takılı kaldıysa, sistemin yazdırma seçeneklerini kullanabilirsiniz. Chrome'un yazdırması için yazıcınızın doğru bir şekilde yapılandırılmış olması gerekir. Bu, işletim sisteminizin (Windows veya MacOS) yüklediği jenerik yazıcı sürücüleri ile olabilir veya yüklediğiniz modele özgü sürücüler yoluyla olabilir. Bir baskı işi hem Chrome hem de sistem yazdırma iletişim kutusundan tamamlanmazsa, doğru şekilde yapılandırılmamış olabilir, kullanımdaki USB bağlantı noktalarında bir sorun veya kullanımda olan yazıcı kablosu olabilir.

Bir önceki yazımız olan Windows 10 Minecraft Bedrock Sürümü Dünyalar Tohum Nasıl başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.