Skype görüntülü görüşmelerinde arka plan bulanıklığı

Web kameranızdan canlı olarak kayıt yapan veya yayınlayan araçlar, çoğunlukla video kalitesine ve iyi sebeplere odaklanır. Bir video arama uygulaması, hayal edebileceğiniz tüm çan ve ıslıklara sahip olabilir, ancak arama kalitesi düşükse, kimse onu kullanmaz. Arama kalitesi önemli olsa da, ihtiyacınız olan tek araç bu değil. Skype, yakın zamanda, çağrı deneyimini gerçekten daha iyi hale getiren özellikler ekleyerek, harika bir çağrı uygulaması haline gelen şeye dikkat etmeye başladı. Son zamanlarda aramalara canlı altyazılar eklendi ve yeni bir özellik, görüşme yaparken Skype'ta arka planı bulanıklaştırmanıza olanak tanıyor.

Skype'ta arka planı bulanıklaştır

Bu yeni bir özellik olduğundan, Skype uygulamasının en son sürümünü çalıştırdığınızdan emin olun. Skype ekibine göre, bu özellik yalnızca şu anda masaüstünde mevcut ve çoğu masaüstünde bunu destekleyebilecek. Bu, özelliğin kullandığınız web kamerası dışındaki donanımın bir kısmına dayandığını gösterir. Kullanılabilir bir donanım gereksinimi listesi yoktur, bu nedenle özelliğin sizin için çalışıp çalışmadığını manuel olarak kontrol etmeniz gerekir.

Skype'ta arka planı bulanıklaştırmak için uygulamayı açın ve bir video görüşmesi başlatın. Görüntülü arama canlı olduğunda, Skype ayarlarına erişmeniz gerekir. Ayarlar penceresinden Ses ve Video sekmesine gidin. Kamera önizlemesinin altında 'Arka planımı bulanıklaştır' adlı bir düğme olacak. Aç ve aramanıza geri dönün.

Arkaplan şimdi çözemediğiniz kadar bulanık olacaktır. Hala odakta olacaksın, ama artık her şey görünmeyecek. Bu özellik için donanım gereksinimlerinin ne olduğunu kesin olarak söyleyemesek de, iyi bir HD web kamerasının bunlardan biri olmadığını tahmin edebiliriz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

Android

Windows 10'da Skype çağrıları için altyazı nasıl etkinleştirilir

, Windows

Yeni Yerli Kayıt Özelliği ile Skype Aramalarını Kaydetme

Arka plan bulanıklaştırma seçeneği şu an gelip gidiyor gibi görünüyor, bu nedenle belki de Skype bunu alfa / beta test ediyor. Test sırasında, bir aramanın arka planını bulanıklaştırabildik, ancak seçenek daha sonra Ayarlar'dan kayboldu, bu nedenle aramanızı yalnızca aramanız canlı olduktan sonra etkinleştirmenizi öneririz.

Bulanık arka plan gizlilik için mükemmeldir veya sadece kimsenin görmesini istemediğiniz dağınık bir odanız varsa. Bulanıklığın kendisi harika. Hareketle gerçekten iyi başa çıkıyor ve arkaplanı yanlışlıkla bulanıklaştırmıyor ya da ana konuyu, yani sizi bulanıklaştırmıyor. Özelliğin ne kadar iyi olduğu göz önüne alındığında, Skype, isterse de arka planını tamamen kaldırmak için bir araç ekleyebilir.

Bir önceki yazımız olan Slack'e uygulama yükleme ve kaldırma başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.