Slack'de GIF'ler nasıl bulunur ve gönderilir

Slack benzersiz bir mesajlaşma uygulamasıdır; iş yeri için üretilmiştir ve bir mesajlaşma servisinde ihtiyaç duyabileceğiniz her özelliğe sahiptir, ancak aynı zamanda eğlenceli bir yönü de vardır. GIF göndermeyi destekleyen sosyal mesajlaşma uygulamaları, yalnızca bu uygulamada popüler olduktan sonra özelliği ekledi. Mesajlaşma uygulamasıyla başlıyorsanız, Slack'de GIF’leri nasıl bulacağınızı ve göndereceğinizi bilmiyor olabilirsiniz. Bu yazıda bunun nasıl yapıldığını açıklayacağız.

Slack'deki GIF'ler

Slack, kendi özellikleriyle birlikte gelir, ancak işlevselliğini artırmak için üzerine başka uygulamalar da geliştirilebilir. Bu, kullanıcıların Slack ile entegre olabilecek, kullanıma özel uygulamalar geliştirmelerini sağlar. GIF uygulamaları böyle bir uygulama. Slack için GIF uygulamaları sıkıntısı olmadığını göreceksiniz.

Slack apps dizininde GIF uygulamalarını arayabilir ve seçiminizi yapabilirsiniz. Geniş GIF kütüphanesi ve kullanımının ne kadar kolay olduğu konusunda Giphy kullanmanızı öneririz. Giphy Slack uygulamasını ziyaret edin ve Çalışma Alanınıza ekleyin. Tarayıcıda yalnızca çalışma alanınıza eklemeniz gerekir. Slack masaüstü uygulamasını kullanıyorsanız, Giphy uygulamasını da buradan kullanabileceksiniz.

Bir GIF bulmak için, herhangi bir kanaldaki giriş mesajı alanına aşağıdakini yazın.

/giphy [type of GIF you need]

Örnek

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

Android

Nasıl GIF Gönderilir ve Kısa Videolar Whatsapp'ta

Slack ile ilgili mesajlar nasıl programlanır?

/giphy yay

Giphy, girdiğiniz kelime veya cümle ile eşleşen bir GIF döndürür. İsterseniz, GIF'in altındaki Gönder düğmesini tıklayın. Farklı bir GIF istiyorsanız, girdiğiniz kelime / cümle ile gelen farklı bir GIF almak için Karıştır düğmesini tıklayın.

GIF'ler bağlantılar olarak paylaşılır ve Slack'da bunların tam bir önizlemesini alırsınız. Bunun anlamı GIF’in disk alanı kaplamamasıdır; ancak siz ve alıcınız, görüntülemek için tarayıcınızda GIF’i açmanız gerekmez.

Slack üzerinden GIF paylaşmanın rahatsız edici olduğu konusunda sizi uyarmalıyız. Uygulamanın artık kullanışlı olmadığına karar verirseniz, kaldırabilirsiniz. Uygulamayı kaldırmak için tarayıcınızda Slack'i ziyaret edin ve uygulamayı kaldırmak istediğiniz çalışma alanında oturum açın.

Yönet sekmenize gidin ve kaldırmak istediğiniz uygulamayı seçin. Uygulamayı kaldırmak için sağ üstteki Kaldır düğmesine tıklayın. İsterseniz, aynı ekrandan da devre dışı bırakabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da Denetim Masası kişiselleştirme ayarlarına nasıl erişilir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.