Slack'e uygulama yükleme ve kaldırma

Slack harika bir mesajlaşma aracıdır, ancak onu daha iyi yapan şey üzerine inşa edilmiş uygulamalardır. Bu uygulamalardan bazıları Slack'i daha kullanışlı hale getirmeye yardımcı olurken, diğerleri ona biraz eğlence katıyor. Niş gereksinimleri için, kullanıcılar kendi uygulamalarını bile oluşturabilir ve kendi çalışma alanlarına ekleyebilirler. Slack için yeniyseniz ve hala bir şeyleri çözüyorsanız, bu gönderi Slack'e uygulamaları nasıl yükleyip kaldırabileceğiniz konusunda size yol gösterecek. Yalnızca Slack App Directory'de halka açık olan uygulamaları ele alıyoruz.

Uygulamalar ve Çalışma Alanları

Slack'e bir uygulamayı nasıl yüklediğinizi açıklamadan önce, çalışma alanları kavramını anlamanız gerekir. Birden fazla çalışma alanıyla ilişkili tek bir Slack hesabınız olabilir. Slack'e bir uygulama eklediğinizde, ekleyeceğiniz çalışma alanını seçmeniz gerekir. Bir uygulama hesabınıza bağlı tüm çalışma alanlarına otomatik olarak yüklenmez.

Uygulamayı yükle

Slack App Directory'i ziyaret edin. Yüklenecek uygulamayı seçmeden önce, yüklemek istediğiniz çalışma alanında oturum açmalısınız. Bunu yaptıktan sonra, yüklemek için bir uygulama arayın ve seçin. Bazı uygulamalar, örneğin Google Drive uygulaması gibi sizi yüklemek için sizi farklı bir sayfaya yönlendirebilir. Bu normalde uygulama ücretsiz değilse gerçekleşir. Twitter uygulaması gibi diğer uygulamalar, uygulamayı yüklemek için tıklamanız gereken bir Yükle düğmesini gösterecektir.

Uygulamaları Kaldır

Bir uygulamayı Slack'den kaldırmak için tarayıcındaki Slack Apps Directory'yi ziyaret et. Uygulamayı kaldırmak istediğiniz çalışma alanında oturum açtığınızdan emin olun. Sağ üstte bir 'Yönet' seçeneğini göreceksiniz. Tıkla. Uygulamaları yönet sayfasında, kaldırmak istediğiniz uygulamayı seçin. En üstte bulunan Kaldır seçeneğiyle aşağıdaki ekranı göreceksiniz. Uygulamayı kaldırmak için tıklayın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Slack'de GIF'ler nasıl bulunur ve gönderilir

Mac OS X

Türe Göre Dosyaları Arayın ve Tümünü Sil

Çalışma alanı farklı ayarlanmadıkça uygulamalar yalnızca kullanıcınıza yüklenir. Ekipler için uygulamalar kişiler tarafından yüklenebilir, ancak yöneticiler hangi uygulamaların yüklenebileceğini (veya kaldırılabileceğini) kontrol edebilir.

Bir uygulama tarayıcınızda görünüşte 'yüklü' iken, Slack'i hangi platformda kullandığınıza bakmaksızın çalışacaktır. Uygulamaları Windows 10 ve macOS için Slack masaüstü uygulamalarından, iOS ve Android uygulamalarından da kullanabilirsiniz. Bazı uygulamalar Slack kullandığınız platformla sınırlı olabilir, ancak bunun dışında Onları Slack kullanabileceğiniz her yerde kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Slack'de GIF'ler nasıl bulunur ve gönderilir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.