Steam profil resminizi nasıl değiştirirsiniz

Steam profiliniz herkese açık veya özel olabilir. Herkese açık olarak görüntülediğiniz bilgilerin tamamı size bağlıdır. Çoğu çevrimiçi kimlik ve profil gibi, Steam hesabınız da bir profil resmi ayarlamanızı sağlar. İsterseniz bu adımı her zaman atlayabilirsiniz. Steam profil resminizi değiştirmeniz gerekiyorsa, oldukça kolaydır. Buhar web portalından ve ayrıca Steam istemcisinden de değiştirebilirsiniz.

Buhar profili resmi

Tarayıcınızda Steam'i ziyaret edin ve Steam ID'nizle giriş yapın. Sağ üstte, kullanıcı adınızı ve açılır menüden Profili Görüntüle'yi seçin. Profil sayfanızda Profili Düzenle düğmesini tıklayın.

Avatar bölümüne ilerleyin ve kullanmak istediğiniz görüntüyü seçin ya da mevcut olan oyun avatarlarından birini seçebilirsiniz. Resmi yükleyin ve birkaç saniye içinde masaüstü istemcinizle senkronize edilecek. Resmi ortalamak için mevcut kırpma veya konumlandırma araçları olmadığından, resmin boyut gereksinimlerine dikkat edin.

Steam profil resminizi Steam istemciden değiştirmek için açın. Sağ üstte görünen adınızı seçin ve açılır listeden Profili görüntüle'yi seçin. Profil ekranınızda Profili Düzenle düğmesini tıklayın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

Gmail Profil Resminizi Nasıl Değiştirirsiniz?

, Windows

Microsoft hesabınızdan profil resmi nasıl kaldırılır

Bu sizi Steam web portalındaki ile aynı profil düzenleme ekranına götürecektir. Avatar bölümüne ilerleyin ve kullanmak istediğiniz resmi yükleyin. Steam istemcisi, resim için herhangi bir görüntü kırpma veya konumlandırma aracına sahip değildir. Steam istemcisinin bu bölümü, temel olarak web portalının bir web sarıcısıdır. Resmin doğru boyutta olduğundan emin olun ve ardından Yükle'yi tıklayın.

Sadece bir resim yükleyebilir ve diğer yerlerin yanı sıra arkadaş listesindeki ekran için iki küçük boyuta küçültülecektir. Yüklediğiniz aynı resim küçültüleceğinden, küçük olduğunda bile makul görünen iyi bir fikir bulmak iyi bir fikirdir.

Doğru boyutta olmayan bir resminiz varsa, her zaman kırpıp yeniden boyutlandırabilirsiniz. Resmi bir kareye kırpın ve en iyi sonuç için yeniden boyutlandırın. Oyun avatarları kötü bir seçim değildir, ya da belli ki onlar benzersiz olmayacaktır çünkü bir çok insan onları kullanır.

Steam profil resminizi istediğiniz zaman ve web portalından veya masaüstü istemcinizden değiştirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da uygulama pencereleri nasıl ortalanır ve yeniden boyutlandırılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.