Steam sohbeti yazım denetimi nasıl düzeltilir Windows 10'da çalışmıyor

Steam'in özel bir sohbet özelliği ve yazım denetimi var. Steam sohbeti'nde yazım denetimini beğenebilir veya sevmeyebilirsiniz, çünkü bu gayri resmi bir iletişim kanalıdır ve yazım, kimse için bu kadar önemli olmayacaktır. Bununla birlikte, Windows 10'daysanız ve Steam'deki yazım denetimini kullanmak istiyorsanız, ancak çalışmasını sağlayamazsanız, bir düzeltme var.

Steam sohbetinde yazım denetimini düzelt

Steam sohbetinde yazım denetimi, Steam tarafından eklenmiş bir özellik gibi görünüyor ve bu biraz doğru. Steam sohbeti yazım denetimine sahip, ancak Windows 10'daki yazım denetimi ile çalışıyor. Windows 10'da yazım denetimi kapalıysa, Steam sohbeti'nde yazım denetimi çalışmaz.

Windows 10'da yazım denetimini etkinleştir

Ayarlar uygulamasını açın ve Cihazlar ayar grubuna gidin. Yazma sekmesini seçin ve 'Yanlış yazılmış kelimeleri vurgula' anahtarını açın.

Steam sohbetinde yazım denetimini etkinleştir

Arkadaşlar penceresini açın ve sağ üstteki dişli çark düğmesini tıklayın. Bu, Arkadaşlar penceresinin ayarlarını açacaktır. Sohbet sekmesine gidin ve 'Sohbet iletisindeki erken yazım denetimini devre dışı bırak' seçeneğini Kapalı olarak ayarlayın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

iOS

Yazım Ve Dilbilgisi Giriş Nasıl iOS

, Windows

Eski Steam Chat Kullanıcı Arayüzüne Nasıl Gidilir?

İyi ölçmek için Steam'den çıkın ve tekrar çalıştırın. Arkadaşlar penceresini açın ve mesajlaşacak birini seçin. Yazdığınız yanlış yazılan sözcüklerin altında kırmızı bir dalgalı çizgi olur.

Yazım denetimi yalnızca yanlış yazılmış sözcükleri vurgular. Yanlış yazılmış bir kelimeyi sağ tıklarsanız, hiçbir öneri görmezsiniz. Bu özellik, kelimeleri ne otomatik olarak düzeltir ne de herhangi bir düzeltme sunar. Sadece yazımın yanlış olduğunu söylüyor.

Yazımı kendin düzeltmelisin. Yanlış yazılan kelimenin gerçekte nasıl yazıldığını hatırlamanız veya tahmin etmeniz gerekir. Temel olarak yalnızca Windows 10'da yazım denetimi ile çalışır, ancak otomatik düzeltme özelliği ile çalışmaz. Yazım hataları tespit etmek için kullanışlıdır.

Çalışmak için Steam sohbeti girişini yine de heceleyemiyorsanız, dil ayarlarınızı kontrol etmelisiniz. Normalde, varsayılan dil olarak İngilizce'yi yüklediyseniz, yazım denetimi özelliğinin de yüklenmesi gerekir. Eğer değilse, indirmelisiniz ve yazım denetimi çalışmalı. Özelliği, çalıştığından emin olmak için Edge veya OneNote'ta test edebilirsiniz. Her iki uygulamada da çalışır ancak Steam Chat'te çalışmıyorsa, Steam istemcisinin güncellenmesi gerekip gerekmediğini kontrol edebilirsiniz. Bu işe yaramadıysa ve gerçekten, gerçekten çalışmak için yazım denetimine ihtiyacınız varsa, yeni Steam kurulumunu deneyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da Skype'ta ses cihazı nasıl değiştirilir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.