VLC Player ile bir videodan ses nasıl çıkarılır

Bir dosya dönüştürme uygulamanız varsa, videodan ses çıkarmak inanılmaz derecede kolaydır. Neredeyse her türlü videoyu alabilir ve sadece sesi almak için MP3'e dönüştürebilirsiniz. Öte yandan, videodan sesi çıkarmak istiyorsanız, biraz zor görünebilir. Hızlı bir arama size hile yapabilecek çeşitli uygulamalar için önerebilir, ancak tek ihtiyacınız olan VLC oynatıcısıdır.

Bir video ya da daha doğrusu bir screencast oluşturmanız mı gerekiyor? VLC oynatıcı sizi korudu.

Videodan sesi çıkarma

Başlık çubuğundaki Medya menüsünden VLC oynatıcıyı açın ve Dönüştür / Kaydet'i seçin.

Medya Aç penceresinde, Ekle düğmesine tıklayın ve sesi kaldırmak istediğiniz videoyu seçin ve ardından Dönüştür / Kaydet düğmesinin yanındaki açılır oka tıklayın. Açılır menüden Dönüştür seçeneğini seçin.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows Media Player'da Bir Ses Parçası Nasıl Seçilir

, Windows

VLC Player'da Scrambled Video Oynatma Nasıl Onarılır

Bu yeni bir pencere açacaktır. Bu pencerede bir Profil alanı göreceksiniz. İngiliz anahtarı düğmesini tıklayın. Bu Profil düzenleme penceresini açacaktır. Profile bir isim verin. Ses Kodek sekmesine gidin ve Ses seçeneğinin işaretli olmadığından emin olun. Önceki pencereye geri dönmek için Oluştur'a tıklayın. Dosyaya Hedef Dosya alanında bir ad verin ve Başlat düğmesini tıklayın.

Video oynatmayı VLC oynatıcısında görmeyeceksiniz, ancak normalde video ilerlemesini gösteren arama çubuğu size dönüşüm ilerlemesini gösterecektir. Saatlerce süren bir dosyanız yoksa, dönüşüm çok uzun sürmez. Tamamlandıktan sonra, orijinal dosyanın kaydedildiği konumu açın; ses çıkarıldığında bunun bir kopyasını bulacaksınız.

Çıktı dosyası, asıl sesi ile aynı kalitededir. Videonun çıkış biçimini değiştirmek için aynı dönüşüm penceresini de kullanabilirsiniz. Profil Sürümü penceresi, videoyu dönüştürmek için farklı bir kodlayıcı seçebileceğiniz yerdir. Belirli dosya formatlarına dönüştürmek için hangi kodeklerin en iyi olduğunu okumalı ve ardından doğru olanı seçmelisiniz.

Daha önce bir videodan ses dosyasını MP3 dosyasına dönüştürebileceğinizi belirtmiştik. Yapmanız gereken şey buysa, bunun için VLC oynatıcısını da kullanabilirsiniz. Yukarıdaki yöntemi uygulayın ancak Ses kodeki kodunu işaretlemeden bırakmak yerine, kontrol edin ve Codec açılır listesinden MP3'ü seçin. Dönüştürme işlemini başlattığınızda, yalnızca videodan gelen sesi içeren yeni bir dosya oluşturulur. Çok uzun sürmemeliydi, ancak ses çıkartma işleminde olduğu gibi, eğer dosya saatler sürerse, MP3'e dönüştürmek biraz zaman alabilir.

Bir önceki yazımız olan Chrome'un Windows 10'da çalışmaması nasıl düzeltilir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.