Windows 10 1809 Güncelleme On Kullanıcı Dosyaları Silme Nasıl Onarılır

Windows 10 1809 güncelleştirmesi, bir Windows güncelleştirmesinin sahip olduğu en kötü hatalardan biri olabilecek bir hatadır. Bu hata kullanıcı verilerini siliyor. Hem Windows 10 Home hem de Windows 10 Pro'da kullanıcıları etkiliyor. Çok fazla kullanıcıyı etkiliyor gibi görünmüyor, ancak hata göz ardı edilecek bir şey değil. Düzeltme konusunda, bir sonraki sürüme güncellemeden önce uygulayabilirsiniz ve maalesef bu düzeltme yalnızca Windows 10 Pro'daki kullanıcılar içindir. Ev sürümündeyseniz, güncellemeden önce her şeyi yedeklemelisiniz. Windows 10 1809'un kullanıcı dosyalarını silme şeklini düzeltmek veya daha kesin olarak nasıl düzelteceğinizi buradan öğrenebilirsiniz.

Microsoft bu hatayı kabul etmedi. Bu düzeltme Reddit kullanıcısı NordicDodge'dan geliyor.

Windows 10 1809 Kullanıcı Dosyalarını Silme

Grup İlkesi Düzenleyicisi'ni açın ve aşağıdaki konuma gidin.

Computer Configuration/Administrative Templates/System/User Profiles

“Belirtilenden daha eski kullanıcı profillerini sil” adlı politikaya bakın. Sağ tıklayın ve içerik menüsünden Düzenle'yi seçin. İlkeyi Yapılandırılmamış veya Devre Dışı Bırak olarak ayarlayın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10 Güz Creacer Güncelleştirmesinde Önyükleme Önbelleği Silme Silme Onarma

, Windows

Windows 10 Yaratıcıları Güncellemesi Nasıl Gidilir?

Bu, Windows 10 1809'a yükseltmenizi güvenli hale getirmeli, ancak güvende olmanız için, yükseltmeden önce önemli dosyalarınızı geri yüklemeniz gerekir.

Bu düzeltme Microsoft'tan olmadığından, hatayı önlemek için çalışmayabilir. Önemli olan dikkatli olmaktır. Yapabilirseniz, Windows güncellemelerini kullanmak yerine temiz bir kurulum seçmelisiniz. Düzeltilmiş bir güncelleştirme yükleninceye kadar güncelleştirmeyi de geciktirebilirsiniz, ancak Microsoft'un bu sorunu kabul etmediği için bir süreliğine olmayabilir. Sonunda bunu yapabilir ve bir düzeltme gelebilir ancak bu arada, aşırı derecede dikkatli olun.

Bu hatanın hangi dosyaların kurbanı olduğunu merak ediyorsanız, kütüphanelerinize ve masaüstünüze kaydettiğiniz her şey. Bu dosyalar, güncellemeden sonra oluşturulan Windows.old klasörüne yapılıyor gibi görünmüyor, bu nedenle geri yükleme özelliğini kullanmak size çok fazla yardımcı olmayacaktır.

En güvenli bahisten gerçekten bir yedek almak. Windows 10'un sonraki sürümüne güncellemenize, gerektiğinde eski sürüme geri yükleyebilmenize ve dosyalarınızın hiçbirinin kaybolmadığından emin olmanıza olanak tanır. Çalışmanızı kesintiye uğratmayacağınızı veya en kötü senaryoda, kullanılamayan bir sistemle sonuçlanacaksanız, çalışma koşullarında geri almak için zamanınız olacağını hafta sonu bir kenara bırakmanız en iyisidir.

Bir önceki yazımız olan Microsoft Store Apps, Windows 10'da Yeni Sürüme Güncel Değil Nasıl Onarılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.