Windows 10 Aygıtlarında Microsoft Mağazası Uygulamalarını Uzaktan Yükleme

Bir Android cihazınız varsa, masaüstünüzden Play Store'dan uygulama yükleyebileceğinizi biliyorsunuz. Tek yapmanız gereken Google hesabınızla oturum açmak, bir uygulamanın yanındaki Yükle düğmesini tıklayın, cihazınızı seçin ve uygulama yüklenecek. Microsoft, Microsoft Store uygulamaları için oldukça benzer bir şeyi kullanıma sunmaktadır. Artık Microsoft Store uygulamalarını web tarayıcınızdan Windows 10 cihazlarına uzaktan yükleyebilirsiniz. Artık bunları, Pencere Mağazası uygulamasına yüklemeyle sınırlı değilsiniz ve bunları birden çok cihazda yükleyebilirsiniz.

Bu yalnızca bir Microsoft Hesabı'na bağlı olan cihazlarda çalışır. Masaüstünüzle yerel bir hesap kullanırsanız, uygulamaları uzaktan yükleyemezsiniz.

Microsoft Mağaza Uygulamaları'nı Uzaktan Yükleme

Tarayıcınızda Microsoft Mağazasını ziyaret edin. Bir uygulama sayfasına bağlantıya ihtiyacınız olacak. Netflix uygulaması için bu sayfayı ziyaret etmeyi deneyin. Bir kez, sağ üstte oturum açma seçeneğine bakın. Tıklayın ve masaüstünüzde kullandığınız aynı Microsoft hesabında oturum açın.

Oturum açtıktan sonra, Yükle / Oynat düğmesine bakın ve yanında daha fazla seçenek düğmesi göreceksiniz. Tıklayın ve Cihazlarımda yükle seçeneğini seçin. Bu, Microsoft hesabınıza bağlı cihazları seçebileceğiniz bir pencere açacaktır. Cihazları seçtikten sonra, bu cihazlar her çevrimiçi olduğunda ve etkin bir internet bağlantısına sahip olduğunda uygulama yüklenir.

Bu, tüm tarayıcılarda çalışır, yani, bu seçeneği görmek için Edge'i kullanmakla sınırlı değilsiniz. Bu özelliğin kenarlarda çok kaba olmasına dikkat etmeliyiz. Bu seçenek tüm kullanıcılar için görünmüyor ve birkaç kez görününce kaybolabilir. Bu henüz henüz hazır olmayan özellik ile ilgili olabilir. Belki de yanlışlıkla yaşamakta. Microsoft Store ile ilk kez bir sorun olmazdı.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Microsoft Edge'deki Windows Mağazasından Eklentiler Nasıl Yüklenir

, Windows

Windows 10'da Microsoft Mağazası Yenileme Loop Nasıl Onarılır

Henüz seçeneği görmüyorsanız, bir süre bekleyin. Microsoft'un sorun yaşamaya devam ettiği kötü yönetilen bir beta olabilir. İyi haber şu ki, bu özellik herkes için uygun olduğunda, Microsoft Mağazasından uygulama yüklemeyi daha kolay hale getirecek. Geliştiricilerin, uygulamalarını Microsoft Mağazası'na koymaları ve son kullanıcıların uygulama indirmek için kullanmaları için iyi bir neden sunması bir başka teşviktir. Görülecek olan tüm özellik, özellik aslında tüm kullanıcılara sunacağı zamandır. Umarım birkaç aydan fazla sürmez.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da Microsoft Store'daki Otomatik Güncelleştirmeleri Etkinleştirme ve Devre Dışı Bırakma başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.